Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől lehet az, hogy egyik...

SpiderWeb kérdése:

Mitől lehet az, hogy egyik napról a másikra az egyik szememmel nem tudok pislogni?

Figyelt kérdés
Eddig semmi baj nem volt a szemeimmel illetve a szemeim pislogását illetően. Mindig tökéletes szinkronban tudtam pislogni. Ám nemrég észrevettem, hogy csak az egyik szememmel tudok pislogni. A másik szemem picit megrezdül, ha pislogni akarok, de egyáltalán nem tudok vele pislogni. Még csak kacsintani sem tudok azzal a szememmel, amelyikkel pislogni se tudok. Arcidegeim szerintem rendben lehetnek, legalábbis külsőleg úgy tűnik, mert, ha mosolygok, akkor egyforma a jobb és bal arcomnál a mosoly, nem látható torzulás. Ha a még jól funkcionáló pislogni tudó szememet lehunyom úgy, hogy nem nyitom ki, akkor a rosszul funkcionálót is le tudom hunyni, bár nem teljesen, hanem kis rést hagyva. De csakis így tudom lecsukni. Volt már valakinek ilyen? Hová menjek ezzel? Neurológushoz forduljak? Mi lehet az oka a működési zavarnak?
2011. máj. 18. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen neurolóshoz menjél vagy szemészhez.Valami idegi probléma lehet.
2011. máj. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos már az arcom jobb oldalán az ajkamat se tudom annyira felhúzni, mint a bal oldalon.. :S Szerintem periférikus arcidegbénulásom van. :( De majd a dokik megmondják. Remélem helyre hozható még. :(
2011. máj. 23. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!