Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi baj lehet a bal szememmel?

Antimod kérdése:

Mi baj lehet a bal szememmel?

Figyelt kérdés

Már hetek óta észrevettem, hogy a bal szememmel valami gond van. Alatta (terhelés hatására) ugrál a szemhéjam, ezenkívül előfordult, hogy homályosan láttam vele (mert könnyezett), valamint kissé fényérzékeny volt. Általában ha pihentettem, elmúlt.

Pénteken voltam ofotértban, ahol kiszűrték, hogy rövidlátó vagyok (- fél dioptria), és mindkét szemem asztigmiás, a bal gyengébb, mint a jobb. Ugyanaznap észrevettem, hogy a bal szemem mintha keményebb és nagyobb lenne (azaz kijjebb áll?), mint a másik. Nem tudom, mióta, az is lehet, hogy mindig így volt, csak most vettem észre.

Jövő héten megyek szemészetre. Szerintetek mi lehet?


Még annyit, hogy a vizsgáló optikus szerint okozhatta ezt a rövidlátás, és számítógéppel is megnézte a fénytörési hibákat.


Pihentetni nagyon kevés lehetőségem van, mert napi 9 órát gép előtt dolgozom, utána viszont igyekszem nem nézni monitort.


2011. okt. 29. 20:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Annyival még ki kell egészítenem a fentieket, hogy 28 éves fiú vagyok, és a doki nemrégiben elküldött a szemizomrángás miatt teljes laborra, ami jó lett (nem mintha túl sokat jelentene).
2011. okt. 29. 20:21
 2/3 selender válasza:

ha a bal szemedet keményebbnek és nagyobbnak érzed, akkor lehet azért látsz homályosan, mert kevesebb a bal oldaliban a folyadék, tehát rossz a fénysugarak megtörése a szemben és vezetése a retinára... fontos a szemgolyónál hogy enyhe túlnyomás legyen és megfelelő alak, azonban ha a térkitöltő folyadék kevesebb, nem lesz olyan feszes a szem.

tehát lehet esetleg folyadék keringési gond arra felé a szemednél...

bár nem biztos, hogy igazam van. egy orvos biztos jobban tudja, mint egy 18 éves srác...:D

2011. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 selender válasza:
bocsi elírtam rögtön az elejét... ha a jobb szemedet
2011. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!