Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Visual snow?

Visual snow?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Nem.


De amúgy mi is a kérdés?

2011. jún. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Visual snow? ez egy szembetegség szeretnék rola megtudni mindent :D
2011. jún. 1. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Jaa :)

Előző vagyok, nem egy kellemes dolog, volt már vele dolgom..

Ha tudsz angolul, itt nagyjából minden tudnivaló le van írva [link] ;)

2011. jún. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
németes vagyok ... :D és elég régota van eza visual snow cuccom ez elmulhat? mitkell tenni?
2011. jún. 1. 21:32
 5/8 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne...ez egy gyakori szembetegség-bocsi de csak ennyit tudok róla :D
2011. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 splnd válasza:
68%

Egy hasonló kérdésre válaszoltam már, gondoltam, ide is bemásolom:

________________________________________



Sokáig azt hittem, hogy egyedül nekem van ilyen problémám. Aztán kiderült, hogy néha keresztapámnak is van ilyen, meg még a világon ki tudja hány embernek...van akinél állandó, van akinél nem.


Én a jobb szememre nem igazán látok jól, a ballal nem igazán volt problémám. Aztán sokat ültem a gép előtt, és szemüveges lettem, manapság kontaktlencsés. Ezektől függetlenül amióta az eszemet tudom, azóta visual snow-m van. Eleinte nem foglalkoztam vele, este azért zavaró volt (különösen sötét, vagy nagyon világos háttereknél jön elő). Ezt azért jegyzem meg, mert leginkább a kábítószerekkel hozzák összefüggésbe a wikis cikkben is ezt a betegséget. LSD és társaihoz nem nyúltam, relatíve egészséges életmódot folytatok. Bizonyos helyzetekben nagyon zavaró, rohadt idegesítő (főleg, hogy nekem fülzúgás is társul mellé), akkor meg aztán végképp, ha az ember arra figyel, unatkozik, nem tudja elfoglalni magát stb. Meg a floater-ek (keressetek rá wikin) is gyakori jelenségek, bár azok szerintem mindenkinél.


Hogy mi okozza? Lehet az embernek a szemével is valami problémája, migrének, kábítószerek-drogok, ugyanakkor szerintem lelki eredetű is lehet (mint a betegségek jelentős része).


Mi rá a megoldás, gyógyír?

Gyógyszerek esetleg, bár konkrét megoldást még nem találtak rá. Egy tapasztaltabb szemorvos is sokat segíthet, illetve pszichoterápia vagy mi az isten.

SZERINTEM agykontroll segítségével le lehet küzdeni ezt is. Olvass utána, és motiváljon az, hogy több embernek is javított már a látásán ez a metódus (nem szokásom hazudni, hozzátenném). Én realista beállítottságú vagyok, szóval én ezért nem próbálkoztam még ezzel.


Sokat nem tudtam hozzátenni a témához, mivel kb a wikipedia-t írtam le, de úgy éreztem, hogy reagálnom kell erre a kérdésre :)

2011. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. jún. 22. 00:52
 8/8 anonim ***** válasza:
mindenkinek van visual snowja de nem mindenki látja ez csak a szembelévő fehérje nyugi nem veszélyes. ne foglalkozz vele ne szorongj és nem veszed észre. csak akkor látod ha erre gondolsz. az agyad a te írányításod allat áll. nyugtatót ne szedj rosszabbít rajta.
2016. dec. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!