Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tudtok a visual snow...

Mit tudtok a visual snow (vizuális ho) szembetegségről?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 14:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
ez a neve annak amikor olyan mintha hó esne mindenhol? volt ilyenem durva volt
2011. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
nekem most is van de csak ilyen laza nemzavar csak ha sotétvan vagy ha nagyon odafigyelek látom csak szertnék megtudni tobbet ...
2011. jún. 10. 14:30
 3/22 splnd válasza:
100%

Sokáig azt hittem, hogy egyedül nekem van ilyen problémám. Aztán kiderült, hogy néha keresztapámnak is van ilyen, meg még a világon ki tudja hány embernek...van akinél állandó, van akinél nem.


Én a jobb szememre nem igazán látok jól, a ballal nem igazán volt problémám. Aztán sokat ültem a gép előtt, és szemüveges lettem, manapság kontaktlencsés. Ezektől függetlenül amióta az eszemet tudom, azóta visual snow-m van. Eleinte nem foglalkoztam vele, este azért zavaró volt (különösen sötét, vagy nagyon világos háttereknél jön elő). Ezt azért jegyzem meg, mert leginkább a kábítószerekkel hozzák összefüggésbe a wikis cikkben is ezt a betegséget. LSD és társaihoz nem nyúltam, relatíve egészséges életmódot folytatok. Bizonyos helyzetekben nagyon zavaró, rohadt idegesítő (főleg, hogy nekem fülzúgás is társul mellé), akkor meg aztán végképp, ha az ember arra figyel, unatkozik, nem tudja elfoglalni magát stb. Meg a floater-ek (keressetek rá wikin) is gyakori jelenségek, bár azok szerintem mindenkinél.


Hogy mi okozza? Lehet az embernek a szemével is valami problémája, migrének, kábítószerek-drogok, ugyanakkor szerintem lelki eredetű is lehet (mint a betegségek jelentős része).


Mi rá a megoldás, gyógyír?

Gyógyszerek esetleg, bár konkrét megoldást még nem találtak rá. Egy tapasztaltabb szemorvos is sokat segíthet, illetve pszichoterápia vagy mi az isten.

SZERINTEM agykontroll segítségével le lehet küzdeni ezt is. Olvass utána, és motiváljon az, hogy több embernek is javított már a látásán ez a metódus (nem szokásom hazudni, hozzátenném). Én realista beállítottságú vagyok, szóval én ezért nem próbálkoztam még ezzel.


Sokat nem tudtam hozzátenni a témához, mivel kb a wikipedia-t írtam le, de úgy éreztem, hogy reagálnom kell erre a kérdésre :)

2011. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is ez van.Nagyon rossz. És fülzúgás is társul mellé...
2012. nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pár hete van ez szar. Nagyon aggaszt és félek is. Sötétben szinte semmit nem látok miatta. Már nappal is látom, eddig csak este vettem észre.


Valaki tudja rá a gyógymódot? Bár ha az orvosok nem akkor ki... :( Így kell leélnem az életemet? Magamat és szememet utálva?

2013. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Régi kérdés tudom. De családban meg ,, Mit hüléyskedsz? ... Úgy nem látunk, csak éhes vagy. ... Lent van a vérnyomásod! ... stb. Egyik sem igaz, nem hülyéskedek, nincs alacsony vérnyomásom és semmi más. Ez egy valós dolog.

Azt elfelejtettem leírni, hogy kicsi korom óta néha néha volt, de most állandósult! Teendő? :) Olyan boldog lennék, ha sikerülne leküzdeni, eltüntetni

2013. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ideje autót sem merek vezetni. Már nappal is zavaró, sötétben el se tudnék indulni, mert gyakorlatilag nem látok semmit, csak a villogó, vibráló pontokat.
2013. nov. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz nem merek igazán menni pedig tudom, hogy szinte csak ők segíthetnek! MÁr nappal is zavar engem is. Aurás migrén után vettem észre, hogy nappal is van már. Felerősödött. Elvileg paramens aura, ami hetekig, hónapokig és évekig is eltarthat, de ez engem nem nyugtat... sőt!

Aludni nem tudok rendesen mert annyira ideges vagyok és félek, éjszaka alig látok a g*ci zizegés miatt...... kész, félek, nagyon!


Valakin valami már segített :( Nagyon zavar, ha az egy élethossszig a a "társam lesz" én megőrülök! tegyük hozzá, hogy 18 éves vagyok ezért is rettegek iszonyatosan!

2013. nov. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam fülorvosnál (CT, ultrahang, stb), neurológusnál, szemorvosnál. Sehol semmi...
2013. nov. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

2013-11-09 09:14


Detto egy az egyben ugyan ez történik velem is és hasonlóan érzek. Én 19 vagyok, szintén migrén aura után vettem észre, hogy erősebb maradt. Most nem tudom eldönteni, hogy csak bemagyaráztam magamnak és csak jobban figyelek rá vagy valóban súlyosabb lett a helyzet.

Az alvást úgy oldom meg, hogy TV-re alszok el úgy talán eltudja terelni a figyelmem a "képzavarról" és a sípolásról amit hallok néha hozzá.

2015. febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!