Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Más is tapasztalt már ilyet?

Más is tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
-6-os a szemem és ha szemüveg és kontaktlencse NÉLKÜL vagyok és széthúzom az ujjammal olyanra mint a kínaiaknak akkor tökéletesen látok! De ezt még csak monitornál próbáltam. Amúgy alaphelyzetben semmit nem látok csak egy halovány színfoltot, ha meg széthúzom a szemem akkor meg tökéletesen látom a szöveget a monitoron.
2011. jún. 4. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Most kipróbáltam :D de csak homályosan láttam :D
2011. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én akkor látok jobban, ha hunyorítok. :D Érdekes...
2011. jún. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Hali! Tapasztaltam. Suliban hátul ülök, nem mindig látom onnan szemüveggel( lehet romlott egy kicsit megint) és így kihúzom a szemem és élesen látok én is. :)
2011. jún. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már azt hittem egyedül vagyok ezzel :D ezek szerint nem
2011. jún. 4. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert ettől elkezd minimálisan nőni a könnytermelésed, és a könny miatt valamivel tisztábban látsz.
2011. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanígy van. Nem gondoltam volna, hogy másnál is működik ez a "kínais" módszer :D Nekem az orvos azt mondta, mikor erre rákérdeztem, hogy eltaláltam a rossz ideget amit nyomni kell :O
2011. jún. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%

Most kipróbáltam. Széthúzva nem láttam jobban, de hunyorítva igen. Vicces, ha nem széthúzom, hanem enyhén nyomom a szemem szélső sarkát, akkor is jobban látok.

Szerintem ez azért van, mert ezek a mozdulatok a szemlencse átmeneti deformálódását okozzák. Ezt a korrekciót végzik a szemüvegek, kontaktlencsék is.

Ha hasznosnak tartjátok a válaszom, legyetek szívesek pontozzátok fel bátran! köszi :)

2011. jún. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ekkora hülyeséget...konnytermeles..

A rövidlátók közelebbi pontra fókuszálnak, és ha széthúzod a szemed akkor a szemlencsédet széthúzod. Olyan mintha felvennél egy kontaklencsét. Azt ajánlom akinek ilyenné van hogy vegyen szemjavító szemüveget (sok kis luk a szemüvegen), és olvasson vele minden nap fél órát!

2014. dec. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!