Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem értem a szemtornát!...

Nem értem a szemtornát! Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

Nem értem hogyan hat... A szemizomerősítés hatásos lehet, mint minden más izomcsoport gyakorlatoztatása, de például mi a lényeg abban, hogy a két tenyerünkkel eltakarjuk a szemünk és úgy pihentessük? Nem egyszerűbb becsukni a szemet ha már akarjuk, hogy pihenjen? A másik dolog, azt is írja a szemtornánál, hogy rövidlátóknál olyan távolságra tegyük a könyvet, ahol már nemlátjuk teljesen tisztán és úgy olvassunk, hogy gyakoroljon a szem. Ettől nem fog romlani? Ha nem akkor miért jutott el a szem valaha is a romlott állapotig?

Aki ért hozzá magyarázza el kérem!


2011. júl. 19. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a szemtornát úgy kell végezni, hogy kiválasztasz egy közeli és egy távolabbi tárgyat és felváltva fókuszálsz rá. Az erőltetett olvasás nem hiszem, hogy jót tenne.
2011. júl. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd át újra azt az olvasás dolgot. Én is a napokban olvastam a könyvet a szemtornáról, de mindig azt hangsúlyozta, hogy ne eröltessük a szemet. Olvasásnál olyan távolságra legyen a könyv ahol kényelmesen látjuk, ha elfárad a szem az olvasásban akkor pihentessük, majd folytassuk az olvasást.

A szemizom tornáztatásánál is azt írja, hogy ne feszítsük a szemizmot, csak annyira nézzünk oldalra, amíg kényelmesen tudunk.

A "Tökéletes látás szemüveg nélkül" c. könyvet olvastam.Ez is a Bates módszerre épül. Azaz egész pontosan az. Csak étkezési tanácsokkal kiegészítve.Nem tudom te melyik vagyis inkább hol olvastad a szemtornát.

2011. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Több helyen is olvastam róla, de például az általad említettben is írja, hogy mindennap olvassunk és egyre távolabb tegyük a könyvet... Ez a rész nem érthető nekem.
2011. júl. 20. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!