Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátás probléma! Mikor...

Rövidlátás probléma! Mikor kell szemüveget viselni?

Figyelt kérdés

Kérdésem arra irányul hogy a rövidlátóknak felírt szemüveget (-4-es dioptria esetén) állandóan hordani kell (úgy az utcán, mint olvasás, számítógépezés stb közben?)


Az ihlette kérdésemet, hogy esetemben a szemüveggel való olvasás és kézimunkázás nem megy, megfájdul tőle a szemem és a fejem. Nem tudtam eldönteni, hogy:

1. túl erős a szemüveg és ezért fájdul meg olvasáskor a fejem, ebben az esetben pedig szólnom kell a szemésznek. Elvégre a rövidlátók állandóan szemüveget kell hordjanak. vagy pedig:

2. a rövidlátók a szemüveget ilyen "közeli" dolgok végzése esetén nem kell használják, ez esetben pedig természetes reakció a szemfájás, jelezve hogy tegyem le a szemüveget.


2011. júl. 19. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A kérdésed jogos, de inkább kérdezd meg a szemészt. Sztem elég, ha elmész az ofotértbe, és ott megkérdezed. Nekem külön szemüvegem volt az utcára, és külön az olvasásra. Így a te esetedben az egyetlen szemüveget nem tudom, mikor kell használni.
2011. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel közelre jól látsz teljesen felesleges olyankor a szemüveg. Az csak javít a látáson, de ha olvasol azt látod anélkül is, szóval nyugodtan vedd le. Engem is zavar, a kontaktlencse is ha közelre kell nézni.
2011. júl. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha utcán jól látsz vele, és közelre nélküle, akkor egyértelműen nem a szemüveggel van a gond. A szemüveg akkor rendben van, egyszerűen csak nincs rá szükséged közelre.

Egyébként szerintem a szemüveget akkor kell használni, amikor szükség van rá.

Ha abban akarsz olvasni, úgy hogy nincs szükséged olvasáshoz szemüvegre, akkor azzal csak rontod a szemed.

2011. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kukac 112 válasza:
Amikor én megkaptam a szemüvegemet,ugyanígy voltam vele,fájt tőle a szemem ,de ez csak időleges,amíg hozzá nem szoksz,arról pedig,hogy mennyit kell hordanod,mindenképpen a dokit kérdezd meg.
2011. júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!