Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsével mennyi...

Kontaktlencsével mennyi probléma van?

Figyelt kérdés

Mennyit kell vele szórakozni? Reggel beteszem, és estig maradhat a szememben?

Kell vinni magammal a tartóját, meg ilyen vegyszereket?

Sok cuccot kell magammal hordanom?


2011. okt. 21. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Reggel be kel raknod(kézmosás, kiveszed a tartójából, lemosod a folyadékkal, berakod), este ki kel venned(kézmosás, kiveszed, be a tartóba, lemosót rá). Ha valahová mész aludni, akkor kell a tartója meg a folyadék hozzá.
2011. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 12 éve van.

Reggel 1 perc alatt beteszem, napközben nem szoktam magamnál tartani semmit, este, vagy ha hazaérek kiveszem, ahhoz még tükör sem kell.

Mivel éjjelre bent hagyható lencsém van, ha olyan a helyzet aludni is tudok benne, bár jobban szeretek nélküle.

Akkor viszek egy tokot meg pici csomagolású folyadékot. Ezeknél a szemüvegem nagyobb helyet foglal.

A régi lencsémmel jobban kiszáradt a szemem, akkor tartottam magamnál szemcseppet.

2011. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bánomisén ***** válasza:
100%

A vegyszerek a tároláshoz és tisztításhoz vannak, azt nem kell magaddal vinned.

Amikor kontaktlencse van a szememben, akkor a tartóját viszem magammal és a szemüvegemet, hogy ha valami miatt ki kell vennem a lencsét (belemegy valami a szemembe, nem jön ki és irritálja), akkor ne vakoskodjak.

2011. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is amellett vagyok, hogy amennyiben több órára mész valahová - pl. utazol - ,akkor feltétlen vidd magaddal a szemüveget és a kontaktlencse tokját, hátha ki kell venned.Pl. belemehet valami a szemedbe és akkor jobb a szemüveg verzió, vagy fáj, szúr, könnyes lesz a szemed stb.
2011. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szemüveggel nekem több problémám volt. Kontaktlencsével az első 1-2 hét nehezebb, de azután megszokod, és semeddig nem tart. Berakni, kivenni, megtisztítani 1 percnél nem tart tovább. Magaddal hordanod nem kell semmit. Bár én szoktam magamnál tartani egy tokot benne folyadékkal, hátha egyszer ki kell vennem majd a lencsét, de ilyen még nem volt az évek alatt.
2011. okt. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mafel eve kontaktozok, mindenki riogatott hogy juj kontaktlencse igy macera meg ugy de nekem jobban bejott mint a szemuveg, sokkal elesebben latok vele es a periferikus latasom is jobb. Reggel a berakas kezmosassal egybekotve max 2 perc, este kivetel max 10 mp, tukor nelkul is megy mar mind a ketto. Papiron 12 orat lehetne benn max de ez sokmindentol fugg, tobbek kozt a lencse fajtajatol is, nekem 16 orakat szokott benn lenni es meg elek :D de kell egy rutin amit magadnak alakitasz ki, inkabb ez vesz igenybe tobb idot
2015. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!