Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 16 éves múltam és szeretnék...

Munkácsi Vivien kérdése:

16 éves múltam és szeretnék kontaktlencsét hordani. Anyukám kórházban dolgozik és neki azt mondták, hogy a szem növekedése miatt csak 18 éves kortól lehet. Nektek erről mi a véleményetek? És kb. mennyibe kerül egy kontaktlencse?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 10:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Gabica, ez tévedés. A csecsemő kicsi fején nagynak tűnik, de igenis sokat nő a szem. Bizonyos szemproblémák speciel pont a szem növekedése miatt /illetve azzal párhuzamosan/ romlanak.
2011. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
14.12-vel értek egyet, én is ezt akartam írni.
2011. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Palmnak igaza lesz, most hogy kicsit utána olvasgattam.


14.44

2011. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Na de mégis.. mit akadályoz a növésben? ráhelyezik, nem beültetik.
2011. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 jamesbond ***** válasza:
100%

A szem felszínén nincsenek erek (jobb esetben), és ezért az oxigént a felszínén keresztül veszi fel. A kontaktlencse nehezíti a levegőzést bármilyen modern fajta is legyen. Egy fejlődő szemnél nem csak a mérete változik, és nem mindegy mennyi oxigénhez jut. Kifejlett szemnél is nagyon fontos hogy ne hordjuk túl a lencsét, és éjszakára mindenképp vegyük ki, de fejlődés közben ez még sokkal fontosabb.

Szerintem nyugodtan hordhatsz már most is lencsét, de nagyon tartsd be hordási időt, és éjszakára mindenképp vedd ki bármit is írnak a reklámok. A lencsével csak nagyon kivételes esetben aludj, még éjjel-nappalinak írt lencsével sem.

2011. júl. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Lehet kontaktlencséd akár gyerekkorodban is, csak rendesen vissza kell járni vizsgálatra és ha változik a szemed akkor másfajtát kapsz, ennyi. Ismerősöm lányának már 11 évesen is kontaktlencséje volt.
2011. júl. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
2011. júl. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
14:50, nem akadályozza a növésben, de a lencsének minél pontosabban kell illeszkedni a szemre ahhoz, hogy jól a helyén maradjon. Vagyis ha a szem nő, akkor ugyanaz a méretű lencse már nem lesz jó, nagyobbat kell felírni.
2011. aug. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

8:51

Pontosan erre (is) van a negyedévenkénti kötelező ellenőrzés, ami ingyenes is..szemész is lát. tehát ha valami probléma van, időben tud szólni.

(Tőlem is megkérdezte, hogy mióta hordok? 2-3 éve? Nem sokat tévedett csak 12 évet)

2011. aug. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
én most 13 vok és 12 éves korom óta van kontaktlencsém. A próbalencse 5000 ft. és 8 hónapra 14000 ft. de nekem sima lencsém van:)
2011. nov. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!