Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Általában hány éves korig...

Általában hány éves korig romlik az ember szeme?

Figyelt kérdés
És körülbelül hányas dioptriáig. Köszönöm.
2011. júl. 30. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármeddig...
2011. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az ember szeme az élete végéig romlik. És nagyfokú rövidlátásnak számít, ha valakinek a dioptriája meghaladja a -12-t.
2011. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám rövidlátó volt gyerekkora óta. A negyvenes éveiben meg visszájára fordult a dolog. Pár évig teljesen letette a szemüveget, majd közelre romlott a látása, így most olvasószemővege van.
2011. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
van akiknek csak kb. 17-18 éves koráig romlik, addig amig nő a teste
2011. júl. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jellemző, hogy a kamaszkor végével abbamarad vagy lelassul a látás romlása... persze, nem szabály, hogy mindenkinél így van, de sokaknál. Egyeseknél akár javulni is elkezdhet.

Azt, hogy hány dioptriáig, nem lehet így megmondani. Sok mindentől függ, pl. attól is, hogy jelenleg milyen, de szerintem még a szemész sem tudná pontosan vagy körülbelül megsaccolni...

Nekem 18 éves koromig romlott, változó gyorsasággal, évente 0,5-1 dioptriát, aztán leállt, és változatlan.

2011. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=n5q8QJZgwGg

akkor romlik ha helytelenül használod.

2011. júl. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!