Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha az egyik szememmel semmit...

Ha az egyik szememmel semmit sem látok, akkor van térlátásom?

Figyelt kérdés

kérdezgetik sokan, de nem tudom. Anyám pl. múltkor kérdezte, hogy látom -e hogy az egyik tárgy messzebb van mint a másik. Azt igen, viszont múltkor felmentünk valamilyen várba, nagyon magasan voltunk, lenéztem, és kb úgy láttam a földet, mintha egy méterre lenne tőlem.

A másik szememmel is nagyon rosszul látok, ha ez jelent valamit.


2011. aug. 3. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
nem ,nem lehet térlátásod ,az csak 2 szemmel lehet ,maximum az agyad meg tudja határozni egy bizonyos mértékig ,hogy mi van előbb és hátrább a térben de tényleges térlátásod csak 2 szemmel lehet
2011. aug. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A térlátáshoz legjobb tudomásom szerint 2 szem kell. Sajnálom hogy így leromlott a látásod.
2011. aug. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen is, meg nem is.


A térlátáshoz valóban két szem kell, de valamennyire tud korrigálni az agy. Egyrészt a távolabbi tárgyak ugye kisebbek, ezt is érzékeled, másrészt általában az ember nem teljesen mozdulatlanul áll, és ha mozogsz akkor ugyanúgy több irányból tudod felmérni a tárgyak egymáshoz képesti helyét mintha két külön szemmel néznéd.


Mert ugye két szemmel azért lát térben az ember, mert a távolabbi tárgyakat a két szem majdnem ugyanolyan szögben látja, a közelebbieket meg kevésbé. (Ugye ha az orromnál van valami, akkor a jobb szememmel a jobb, a balszememmel a baloldalát látom... míg ha nagyon távol van, akkor ugyanazt a részét látom mindkettőve) Ebből "csinálja" az agy a 3d-s képet.


De ha születésedtől kezdve nem látsz az egyik szemedre (vagy nagyn régóta), akkor megtanul az agy kicsit korrigálni és mozgás alapján méri fel, hogy ha picit mozgatod a fejed, mennyire látszik más szögben a tárgy... Remélem érthető, elég hülyén írtam le. :)

2011. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindhármótoknak a választ!

Már tudom, hogy mit mondjak, ha kérdeznek, köszi.

Kedves harmadik, köszi a magyarázatot, érthető teljesen, ezeket én nem tudtam, de örülök, hogy mostmár tudom. Sok minden van, aminek csak úgy magam járok utána ilyen téren, most valahogy elkezdett érdekelni a dolog, így sokat olvasok, kérdezek, zárójelentéseket olvasgatok, próbálom megfejteni, szeretnék sok mindent megtudni a szembetegségeimről, próbálom jó pár dologra megtalálni a választ, csak a szemészeten én sosem merek kérdezni, mert nem túl barátságos az orvos, így ezt az utat választottam... (most épp egy két éves diagnózist olvasok magamról, kb. 5 sor, aminek a felét nem értem, mert tele van rövidítéssel...)

2011. aug. 3. 12:21
 5/7 A kérdező kommentje:

egyébként ebben a tanulásos dologban biztosan van valami. A térlátásos történetnél is, meg a látásélesség kihasználásnál is. Hallottam már, hogy jól ihasználom a látásom, mert megtanultam használni, bár nekem ez is totál felfoghatatlan, hogy van két azonos visusú ember, az egyik jól közlekedik egyedül, a másik meg mondjuk hasraesik egy székben, ami előtte van. Durva. És bonyolult, legalább is nekem.

Bocsi, ez már nem ide tartozik, csak úgy eszembe jutott most.

2011. aug. 3. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:
próbáld ki a bates módszert nekem bevált.
2011. aug. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kérdezz inkább orvost, ha az itt válaszolgatókon m úlik, simán elpusztulsz. (tisztelet a kivételnek)
2011. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!