Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi történik, ha a hónapos...

Mi történik, ha a hónapos kontaktlencséket 1 hónapnál tovább hordjuk?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én már csináltam és semmi bajom nem lett,de a lencse egyre jobban elhasználódott és nem bírta a szemem,végül kidobtam.
2011. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában semmi, ha az a lencse jó fajta. Nekem 2hetes van, azt szoktam hordani 2-3 hónapig is gond nélkül. Sose volt semmi baj. Ha már nem hordható azt érzem, mert kellemetlen. Hozzátenném ez a legjobb fajta kontaktlencse.
2011. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves KérdezŐ!!!

Ne hallgass ezekre az elmebeteg állatokra!! Én 6éve hordtam már lencsét (havit), amikor is a nyáron kaptam egy szaruhártyagyulladást-aminek a következménye majdnem vakság lett. (!!!) Hogy miért: mert állandóan túlhordtam a havi lencséimet, és ez akkor ugyan nem okozott gondot- de később már igen, és később NEKED IS súlyos szempronlémáid lehetnek. Minél tovább hordasz egy lencsét, annál rosszab lesz az oxigén-áteresztő képessége-márpedig kedvesem- ez a legfontosabb a szemnek-hogy ELEGENDŐ oxigénhez jusson. Ellenkező esben, a szaruhártya felszínén (csak fényréses nagyítóval) látható erek képződnek (keress csak rá neten: "a szaruhártya ereződése"), amelyek a látás súlyos romlásához, de elvesztéséhez is vezethetnek.

1. Ha nincs rá pénzed, NE akarj lencsét használni, SEMMIKÉPPEN SE HORD TÚL.

2.Gondolom nem sűrűn jársz szemészhez, sűrgősen látogass meg egyet, ki tudja milyen állapotan van már a szemed.. (és ez csalóka ám, mert kívülről nem látszik).

A többö NAGYOKOSNAK meg azt üzenem, hogy tanulják meg a bre-írást, -ezzel a hozzáállással szükségük lesz még rá.

2011. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Féle én is attól, hogy nehogy befeertőződjön a szeme, nem fogom többet hordani, mint egy hónap, csak kíváncsi voltam, hogy valakivel már történt-e baj.

Van pénzem lencsékre, és egyébként is nem hordon naponta, hanem attól függ, ha elmegyek bulizni, vagy kimegyek valahova, hogy ne kelljen szemüveggel járnom, mert nem szeretem, viszont elég gyenge a szemem (-2.00).

Szemorvoshoz meg kb. félévente járok, azon kívül hogy miópiám van, semmi baja a szemenek.

Köszönöm a válaszod, most már eszem ágában sem lenne tovább hordani a lecsém, mint egy hónap.

2011. aug. 10. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!