Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi történik éjjel bennmarad a...

Mi történik éjjel bennmarad a kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Az a tervem ma berakom a lencsét és abban alszok, mert reggel korán indolok és nem akarok a lencsével időt veszteni mert nem megy egyszerűen a berakása. Az lenne a kérdésem, hogy ez problémát okozna-e a szememnek a következő nap. (Gondoltam, hogy éjjel többször felkelek, pislogok párat mert nem tudom mire számíthatok)
2011. júl. 28. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, h becsúszhat a szemed mögé a lencse.
2011. júl. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen lencséd van.

De valószínűleg nem olyan, amiben aludhatnál, mert azt mondták volna. Nekem olyan van, amiben lehet aludni, de reggelre mégis kényelmetlen a szememnek. Szóval én nem ajánlom neked egyáltalán.


Új kontaktlencsés vagy amúgy?

2011. júl. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez marhaság.

Azt írod éjjel többször felkelnél, szóval gyakorlatilag az éjszakádnak lőttek, mert így nem leszel kipihent (igen, felfogtam, hogy csak pár percre kelnél fel, pislogni :)).

Ezzel az erővel aludj lencse nélkül és kelj fel kicsit előbb és rakd be reggel.


Másrészről gondolom fontos helyre mész... Kell az neked, hogy esetleg ne tudj menni vagy egész nap szenvedj, hogy problémát okozott éjjel a lencse?


Én mindenképpen anélkül aludnék, aztán vagy felkelnék előbb vagy még este átvenném, hogy mit lehetne kiiktatni reggel, hogy több időm jusson a lencsére. Vagy lehet az is elég lenne, ha gyorsan, dinamikusan készülődnél (nem kapkodva) és akkor maradna pár perced.

2011. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
inkább kelj fel előbb, begyulladhat a szemed. kellemetlen és jó vörös is lesz... ostobaság, amit kiterveltél, a legközelebbi lencsevételnél kérj bennalvós lencsét... akk ilyen nem jelent majd problémát. ennek ellenére praktikus annál is nedvesítő szemcseppezni kelés után.
2011. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
amúgy a szem mögé nem tud becsúszniXD
2011. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Hát én nem ajánlom. Nekem egyszer bennmaradt, mert fáradt voltam kivenni, és 2 óra hossza után felébredtem, mert iszonyúan fájt a szemem, mert teljesen kiszáradt a kontaktlencsém. Felkeltem, hogy kivegyem és az egész szemem tiszta vörös volt. Szóval szerintem is inkább kelj fel kicsit korábban és reggel rakd be.
2011. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21:24 - totál a szem mögé ugyan nem, de nekem olyan mélyre bement egyszer valahogy, hogy nem láttam a szélét. Végül kipislogtam-sírtam nagy nehezen, de eléggé beleizzadtam...
2011. júl. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen új lencsés vagyok, nem vagyok még igazán gyakorlott a kivétel és berakásban, ezért gondoltam ezt. Havi próbalencsém van 2. alkalommal tenném be (ez nem tudom számít-e a kiszáradás szempontjából).
2011. júl. 28. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha csak most fogod másodszor hordani, akkor még ne csinálj ilyet. Fokozatosan kell hozzászoknia a szemednek. De egyébként sem szerencsés benne aludni. Inkább kelj fel korábban.
2011. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a betanításon elmondták, hogy soha, semmilyen körülmények között ne maradjon bent alvás közben a lencse.

Utánanéztem, és még ha nem is figyelmeztettek volna, akkor sem merném bent hagyni, mert:

A szaruhártya (amire a kontaktlencse illeszkedik) nincs erekkel behálózva, a légkörből veszi fel az oxigént. Ha rajta van a kontaktlencse, akkor alacsonyabb szintű az oxigénfelvétel. Gondolj bele, hogy éjszaka, mikor a szemhéjad csukva van, akkor is kell oxigén a szaruhártyádnak, mi lenne, ha még a kontaktlencse is jóval csökkentené a bejutását. A szaruhártya alapvetően képes alkalmazkodni a csökkent oxigénszinthez, de nem korlátlan ideig. Ha tartósan kevés a légkörből felvett oxigén, a szaruhártya elkezd beeresedni, ami visszafordíthatatlanul károsíthatja a látást (mivel az erektől nem jut át a fény a pupillán).

2012. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!