Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -6 dioptria 19 évesen?

-6 dioptria 19 évesen?

Figyelt kérdés
Mit csináljak h ne romoljon a látásom tovább ? Szemtorna használ valamit ? Azt mondta az orvosom állandóan hordjam a szemüveget de olyat is hallottam h épp hozzá szokik a szem és tovább romlik ... De ha meg nem hordom az se jó ... Utálom ezt az egészet szemüveges vagyok, majd kontaklencsét akarok vagy műtétet.
2011. szept. 22. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nekem kontaktlencsém van, de így is romlott :( Ha nem hordod a szemüvegedet, akkor lehet, hogy még rosszabb lesz, tehát hordd.
2011. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Egy kicsit visszakérdezek: ez miért kérdés, hogy hordjátok-e vagy sem?? Nekem -3 dioptriám van és sz@rt se látok lencse/szemüveg nélkül. -6 dióval meg gyakorlatilag vak vagy, hogy tudsz élni szemüveg nélkül?? Aztán a válasz:) : sajnos a genetikát kell hibáztatni, ha be van kódolva, hogy rossz a szemed,akkor nincs mit tenni. Én majd műtétet szeretnék.
2011. szept. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
műttesd meg, vagy vegyél kontaktlencsét. 19 éves vagy, mi az akadálya?
2011. szept. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
20:52: Nekem volt -3, aztán -3.5, most -4.5, és nem látok akkora különbséget, egyik nélkül sem láttam.
2011. szept. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
20:52 vagyok. Ugye, hogy nem látsz? Fel sem merül, hogy ne hordjam a szemüveget, életveszélyes lenne.
2011. szept. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

sehogy nem tudod befolyásolni, hogy ne romoljon a szemed tovább ill egy módon: HORDOD a szemüveget...egy idő után meg fog állni a romlás, akkor kaphatsz kontaktlencsét + a műtét alapfeltétele is a stabil dioptria


nem mellesleg -6 D mellett életveszélyes szemüveg nélkül közlekedni

2011. szept. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak addig romlik a szemed ameddig növésben vagy. Szerintem most már megállapodik ennél a dioptriánál. A lányomnak is 19 éves koráig romlott -7 dioptriáig. A szemüveget hordani kell. Az nem igaz, hogy ha nem hordod nem romlik tovább.
2011. szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Jesszus, nekem -1 es -1.25 van, de ez is szornyu... -6tal el sem tudom kepzelni, milyen lehet elni. Nekem ajanlott az optikus valami gyogyszert, amitol nem romlik tovabb, nem szedem, mert nagyon draga. De a te esetedben mar erdemes lenne...
2011. szept. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
21 éves korodban megműttetheted. Nekünk sajnos nem vállalták, mert vékony a lányom szaruhártyája. Így marad a kontaktlencse. Elöbb ne vállald a műtétet, mert akkor maradhat rajta dioptria.
2011. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nekem négy éve van szemüvegem, az elsőnél az egyik lencse -0,75, a másik -1 dioptriás volt,most meg az egyik -4,5 a másik -5,25. Még tornaórán is szemüveget hordok mert nélküle állandóan szédülök és fáj a fejem
2018. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!