Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -6,50-es dioptria - utazási...

-6,50-es dioptria - utazási kedvezmény (? )

Figyelt kérdés

Üdv!


Pár napja az egyik ismerősöm mondta, hogy igényelhetnék 90%-os utazási kedvezményt, mert a -6,50-es dioptria az már elég rossz.

Utánanéztem a dolognak, de csak olyasmit találtam, ami a vakokra és a gyengénlátókra vonatkozik. Konkrétan sehol sem tértek ki arra, hogy hanyas diptriától létezik ez a támogatás.

Valaki esetleg nem jártas ebben a témában? A háziorvos csak nézett, amikor felvetettem neki a problémámat.

A szemüvegtámogatástól már így is elestem. Valahogy vicc, hogy pár 100, max 2-3 ezer forint támogatást kapnék. Pedig min. 35-40 ezerbe kerülne kompletten egy új szemüveg.

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!


2011. okt. 19. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem akarlak megbántani, de mégis h gondolod? hasonló problémákkal küzdök. engem az háborít fel, h lézeres szemműtétet nem támogat a tb, míg ha sírok a pszichológusnak, h kicsi a mellem, akk arra máris megy a támogatás... nevetséges...:S spórolj a szemüvegre, sztem 10es dioptria alatt kiröhögnek:S
2011. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A látássérült törvényi definiciója:


" az a látási fogyatékos, akinek segédeszközzel vagy műtéti úton nem korrigálható módon látóképessége teljesen hiányzik vagy aliglátóként minimális látásmaradvánnyal rendelkezik és ezért kizárólag tapintó-halló életmód folytatására képes,"

2011. okt. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pedig jó lett volna... Bár nem sok reményt fűztem hozzá. A gerincferdülésemmel kombinálva még csak-csak lehetne, de túl macerás. :(

Marad a spórolás.


Az állam meg sok-sok pénztől esne el, ha támogatná a lézeres szemműtétet. Tesznek az emberek egészségére... :P

2011. okt. 19. 22:27
 4/7 anonim ***** válasza:

A 90%-os utazási kedvezmény súlyosan fogyatékos személynek jár. A fogyatékosság mértékét nem a dioptriaszám határozza meg, hanem hogy azzal a dioptriával mennyit látsz.

Nekem van kedvezményem. Én egyik szememmel semmit sem látok, a másikkal látok közelre, és 14 dioptriával látom a szemészeti olvasótáblán a legnagyobb számot, néha a másodikat is.

2011. okt. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ossii válasza:

nekem 4 éve van már 90%-sem. -10 dioptriás a szemem,de arra NEM jár magába a 90-es.utána jártam. Én emellett szívbeteg vagyok.ezért jár a támogatás.

Szóval lofasztbabbal,nem kapsz erre semmit se.Én a kontaktlencsémre is spóroltam. Lehet,neked is meg kéne tanulni.

2011. okt. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem -9-es a szemem és astygmiám is van sajnos, erre járna kedvezmény?
2012. jan. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Undee válasza:
Fene, -19-cel sem kaptam semmit, csak fejfájást és szürke hályogot 30 évesen
2021. okt. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!