Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Jól tettem, hogy írattam...

Jól tettem, hogy írattam szemüveget?

Figyelt kérdés
Ma voltam szemészeten a szemész felírt egy 0,25-ös szemüveget.Mindig szúr a szemem egy ídő után és fáradékony szemem.Azt mondta érdemes lenne kiprópálni,hátha jobb.Jól tettem, hogy írattam szemüveget.
2011. aug. 15. 17:25
 1/4 anonim válasza:

a helyedben nem hordanám. a szemed gondolom, azért szúr, mert bemerevült a látásod, és ettől elég hamar elfárad, de ha felveszed a szemüveget, az fixálja a látásproblémákat és a látásod csak egyre romlani fog. a helyedben inkább pihentetném a szemem, ha elfárad, 20 percig szemlehunyva, vagy keresnék valami lazító cseppet, vagy ilyesmi.

én 2 éve tettem le a szemüveget, akkor -2,5 volt a szemem, most -0,75. a helyedben utána olvasnék a Bates-szemtorna módszernek, de a szemüveget megcsináltatni és hordani baromság lenne.

2011. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos,hogy akkor tegyem fel ha fáj a szemem.
2011. aug. 15. 17:35
 3/4 anonim válasza:

az az orvos egy szemészorvos. a legtöbb esetben, akármilyen problémával fordulnak hozzá az emberek, szemüveget ír fel, ezt tanították neki. elég beszűkült hozzáállás, és gyakran csak ront vele a helyzeten. ha hordod, eltompul a látásod, és idővel csak romlani fog. ez a merevség szürkehályoghoz, zöldhályoghoz vezethet idősebb korodra. de ha ki akarsz fizetni 20e ft-ot valamire, ami csak ront a látásodon (a fáradtságot pihentetéssel is meg lehet szüntetni), és egészségtelen merevségben rögzíti a szemeidet, akkor hordd nyugodtan.


hány éves vagy?

2011. aug. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok.
2011. aug. 16. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!