Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól lehet kontakt...

Hány éves kortól lehet kontaktlencsét hordani? Milyen gyakran kell cserélni, és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem 15 felett lehet.

pár évente kell cserélni

10-15 ezer általába

+3000 a kontaktlencse ápoló ami 2-3 havonta kell.

remélem tudtam segíteni.

2011. aug. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvos válogatja, általában 14 év fölött javasolják. Nekem már 12 évesen írtak föl, mert nagyon rossz volt a szemem és a dr nem látta akadályát. (Ez már 18 éve volt, de gondolom most sincs másként). Ha úgy ítéli meg, hogy alkalmas rá az illető, hogy viselje, ápolja, rendben tartsa, akkor lehet előbb is. Sok féle típus van, a lágyat havonta vagy három havonta kell lecserélni. Az enyém 17 ezer Ft egy fél évre + az áplószer, ami kb 5 hétre elég és 1800 Ft-ba kerül.
2011. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

15-16 éves kortól.

Attól függ hogy milyen gyakran kell cserélni, hogy milyen fajtát veszel. Van napi, havi, háromhavi...

Fél évre körülbelül 20 000 Ft + 3-4 havonta folyadék, ami úgy 4000 Ft körül van.

2011. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget !
2011. aug. 30. 22:06
 5/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen 14 év a korhatár, de persze aki sportol vagy valami annak adnak simán hamarabb is, szóval ha fiatal vagy mondd hogy sportolsz és nem kötözködnek.

Van napi, kéthetes, havi lencse. Havi a legolcsóbb, napi a legdrágább. Nekem kéthetes van, az 20ezer fél évre. Folyadék 700 ft, az elég 3 hónapra.

2011. aug. 31. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!