Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól lehet kontakt...

Hány éves kortól lehet kontaktlencsét viselni?

Figyelt kérdés
Mikortól ajánlott? ( most 15 vagyok)
2010. jún. 16. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 12 alatt nem ajánlott. 16 éves lányom 2 éve kontaktlencsét használ, úgyhogy neked is lehet már, az biztos.
2010. jún. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 13 éves korom óta van.
2010. jún. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem 14 éves korom óta van
2010. jún. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kontaktlencse viselése a megfelelő ápolás kérdése. Nagyon nagy különbségek vannak egyénenként. Van, aki huszonévesen sem tudja megfelelően kezelni a lencsét, van, aki 12 évesen tökéletesen használja. Hivatalosan a javasolt korhatár 16 év. A kontaktlencse viselése egyéni elbírálás szerint történhet. Feltétel a biztonságos lencse betétel és kivétel. Érdemes napi lencsét választani elsőre, amit csak az edzés napján kellene viselni, majd este egyszerűen kidobni. Ilyenkor nincs gond a tisztítással, ápolással. Reggel segíthetnek a felhelyezésnél, este pedig a kivételnél. Ezt követően jöhet a havi, naponkénti cserés kontaktlencse. A szemüveg viszont mindig legyen kéznél, ha a lencsével bármi történne.
2011. aug. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!