Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemészeten voltam, kaptam...

Szemészeten voltam, kaptam egy rövid diagnózist, de nem mindent értek belőle. Ért valaki itt ilyesmihez?

Figyelt kérdés

V: 2 mou (ilyen meghatározást én még nem láttam)

fén (ezt értem)

kv: csVIII -5cm (ezt is)

TDIG: N/n


finom hullámú horizontális mystagmus (ezt is nagyjából...)

od: elhúzódott értölcsér, mac-ban pigmentegy

osin: elszürkült lencse


Köszi ha valaki megfejti. :)


2011. szept. 1. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Mac.=macula

A szemlencse szürkül: szürke hályog.

2011. szept. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem ez az első diagnózisod, ha érted a fényérzékelős, közelis meg nystagmusos részt. Vízusra ilyen meghatározást én sem láttam, biztosan csak 2 van a V után? A "mou" arra utal, hogy a két oldalon megegyezik. A "TDIG"-et nem értem. Az od a jobb, az osin a bal szem. Az elszürkült szemlencse sajnos valszeg tényleg szürkehályog, bár miért nem azt írja... Mindenesetre a szürkehályog-műtétek ma már rutineljárásnak számítanak. És milyen kedves lenne az orvostól, ha magyarázatot is adna! :) Ha találok még valamit, írok!
2011. szept. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszotokat! Csak meglesz ez egyszer. :) Igen, hát igazából én még csak tizedestört formában láttam a távoli visust, de ezek szerint van ilyen is...

Én közben a 2 mou-t megtaláltam. Az azt jelenti, h 2 méter olvas ujjat. És logikus is, tényleg az volt, hogy állt előttem egy nő, és kb fél méterenként ment hátrafelé, és mindig meg kellett mondanom, hogy mennyit mutat a nő. Akkor gondolom két méterig ment hátra. (tényleg nem sokat ment, volt hogy eltávolodott jobban is, csak akkor már nem tudtam válaszolni és visszajött)

2011. szept. 3. 19:00
 4/6 A kérdező kommentje:
egyébként igen, a magyarázat az időnként nem jönne rosszul...:)
2011. szept. 3. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


mo- az a mindkét oldalon


A V utáni első érték a jobb szemre vonatkozik. Az altta levő érték a bal szemre.


Ha 2 méterről olvas ujjat van felírva, akkor te látássérült vagy a törvény szerint, ami azt jelenti, hogy a látássérülésed okán jár neked fogyatékossági támogatás (Havi kb. 25.000. ft, lehet, h 22).


szerintem keresd fel a régiódhoz tartozó látássérültek rehabilitációs központját (ha nem jártál még ott), ők segítenek a fogyetékossági támogatás elintézésében + sok másban is.


ha kérdésed van írhatsz emailt: a burkifli2@gmail.com-ra


Sok szerencsét!


+ olvastam egy kutatást, ami szerint az sztk-s szemészetek orvosai átlag 3 percet tudnak eltölteni a betegekkel... és ez nem az ő hibájuk! :(

2011. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ja és od: oculi dextri - jobb szem os/osin: oculi sinister - bal szem


macula- az éleslátás helye


horizontális nisztagmus - vízszintes irányú szemtekerezgés

2011. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!