Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fényre enyhe szem könnyezés,...

Fényre enyhe szem könnyezés, kicsit zavaró érzés, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pár hete kezdődött, az volt, hogy hetekig éjjel voltam fent, és nappal aludtam egész nap, és szinte soha nem mentem ki a napra, ha ki is mentem akkor a napfényre szúródott a szemem ezért nem nagyon mentem ki, aztán egyik nap elmentünk valahová, és ott a napon voltam 5-6 órát, reggeltől kb. 12, 1-ig és kb délfelé, beültem az autóba, és nagyon meleg volt, megcsapott az a nagy meleg levegő, a bal ajtó nyitva volt és azonnal elkezdett könnyezni a bal szemem, azután 1 hétig könnyezett, aztán szem cseppet használva elmúlt, most pár napja, ültem pár órát egy nagyon huzatos terembe, és rá 1 napra megint érzékeny a bal szemem, és fényre, inkább ha a napra pillantok egy pillanatra azonnal könnyezik, de csak a bal szemem, azt hittem eleinte romlik a látásom, de eddig mindent eltudok olvasni ugyan úgy mint régen, legyen az szinte miniatűr szöveg, fél méterről, 1 méterről simán olvasom. Tehát nem szúródik, csak néha könnyezik, és ez nagyon zavaró. Olvasgattam már neten, szinte mindennap jön fel valami váladék a torkomból, de már régebb óta, pedig nem vagyok megfázva. Jelenleg és érzem a torkomban. Van köze hozzá?
2011. szept. 3. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A fényérzékenység neve fotofóbia/fotophobia. Ez pont azt a tünetegyüttest fedi le, amit leírtál (erős fény hatására könnyezés, szúró érzés, szemszárazság stb.), ez nem betegség, hanem a tüneteide összefoglaló neve.

Az oka sok minden lehet:

1. Lehet hogy egyszerűen, csak megerőltetted a szemed, vagy az éjszakázás miatt elszokott a szemed a napfénytől/az erős fénytől. Az emberek nem is gondolnák, hogy a szem, mennyire érzékeny az ilyesmire. Bár a korodat nem írtad, ha már nem vagy tini, akkor sajnos a szem nehezebben alkalmazkodik a változásokhoz.

2. Lehet, hogy mikor hosszú idő után sokáig tartózkodtál napon, erős volt az UV sogárzás, mely szintén megterhelheti a szemet. Azt nem írtad, hogy volt-e rajtad napszemüveg... bár ha nem UV szűrős, akkor csak rosszabb, ha rajtad van.

3. A meleg levegő (a kocsiban) kiszáríthatja a szemet, ami szintén könnyezést okozhat.

4. az, hogy váladékozik a torkod, lehet valamilyen gyulladás, amit ha nem kezeltek, ez a szemedben is gyulladást okozhat (akkor is, ha szemed nem piros) vagy fordítva. Lehet, hogy a szervezetedben máshol van gyulladás és az okozza mindkettőt. Tehát sok oka lehet az állapotodnak.

4 ÉS A LEGFONTOSABB: én a helyedben mindenképp szemészhez fordulnék. NEM MEGIJESZTENI AKARLAK, DE én a munkám során olyan emberekkel foglalkozom, akik felnőtt korukban látássérültté váltak, ezért hidd el nekem, hogy mindig érdemes szakemberhez fordulni. Nem mondom, hogy beteg vagy, de nap,mint nap hallom azt, hogy "ha időben elmentem volna orvoshoz...". És az, hogy a fénytől könnyezik a szemed, nem normális. A látását senki nem becsüli addig, amíg van... Na mindegy, ez 1 másik történet. Menj el orvoshoz, és ne hagyd, hogy lerázzanak azzal, hogy elolvastatják veled a táblát (kérj egy teljes körű kivizsgálást: szemnyomásmérés, szemfenék vizsgálat stb, ha az SZTK-ban kiröhögnek, menj el magánrendelésre, vagy kösd az ebet a karóhoz, hogy márpedig neked bajod van (akkor is, ha nincs) ez évente akkor is fontos lenne, ha nincs panaszod, sok olyan szembetegség van, ami tünetmentes, addig, amíg nagy bajt nem okoz (pedig, ha időben észreveszik, vakságtól menthetnék meg az embert), ha van idősebb, mondjuk 40 feletti ismerősöd, küldd el őket is!!!!!). A látás nagyon sok összetevőből áll. Amit te leírtál (hogy a legapróbb szöveget is el tudod olvasni) 7 látási funkció közül egy ( a legismertebb), amit úgy hívnak, hogy látásélesség (vízus/visus) ez mellett még van másik 6, ami szintén befolyásolja a látás minőségét, de nem ennyire közismert. Attól még lehet baj a látásoddal, hogy a látásélességed kiváló. Nem akarok részletekbe belemenni, mert már így is hosszúra sikerült a válaszom! Remélem segítettem valamit. Ha rádijesztettem, lehet, hogy az sem baj. Ne értsd félre, de ez tényleg nagyon fontos, vedd komolyan!!! Egy átfogó szemészeti vizsgálat fiatal korban is fontos lenne legalább évente egyszer, csak mi magyarok, a szűrővizsgálatokban nem nagyon jeleskedünk. (+ a szemészek is mindig sietnek, mert rengeteg a beteg, így nem szokták elaprózni a vizsgálatokat (átl. 3 perc jut 1 emberre)

Ha nem feljeted el, írd majd ide, hogy mi történt veled.

(ha pesti vagy jelentkezz be a tömő utcai szemklinikára, nagyon sokat kell várni, addig elmehetsz az SZTK-ba is, de a szemklienikán is add elő a panaszod, hátha mást mondanak)


Sok szerencsét!!!!! :)

2011. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
WOW! EZ HOSSZÚ LETT!
2011. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, szem cseppel kezeltem 1-2 nap után már el is múlt, azóta semmi gond nem volt, minden tökéletes, de egy részletesebb szemvizsgálatra elmennék.
2011. szept. 9. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!