Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a probléma a látásommal?...

Mi a probléma a látásommal? Miért látok duplán? (KÉP IS VAN a panaszról)

Figyelt kérdés

A problémám az hogy "duplán"látok, vagy kettős látásom van. Nem tudom mitől lehet. Kb nyár elején jött ez a probléma, szóval lassan fél éve hogy ez a panasz előjött.. azóta minden egyes nap előjön, főleg esténként. TV-t nézni már lassan borzalmas. Sötétben ha látok fényt akkor azt duplán látom.


Szemüveges vagyok (-1.5 mindkettő). De csak géphez, TV-hez és suli közben hordom (táblához).


ITT VAN 2 KÉP, az első az eredeti kép, a 2. pedig a problémám.


Eredetileg:

[link]


És a 2. kép amit én szerkesztettem, szinte 100%osan ilyen a látásom ha TV-zek (vagy ha mást nézek):

[link]


Mit tehetnék ? Meg lehet oldani valahogy? Kérem segítsen valaki! 17 F

(Szemészeten voltam, ők még soha sem hallottak ilyenről, nem is tudják mi a bajom)


2011. okt. 10. 17:49
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig valami baj van, és ezt csak orvos tudja kideríteni. Szóval próbálkozz kitartóan amíg el nem küldenek mindenféle vizsgálatra.
2011. okt. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Hát igen ezt próbálom én is de semmi.
2011. okt. 11. 16:21
 3/43 anonim ***** válasza:

Nem volt valami fejsérülésed?

Mert ez tényleg nem annyira szemészeti gondnak tűnik, inkább az agyadban lehet valami probléma, idegi károsodás, látóidegekkel kapcsolatosan valami.

Vannak specializált orvosok, bár tény, hogy hosszú móka kideríteni. Tesómnak 10 év mindenféle orvos kellett, hogy kiderítsék a problémáját. :S

Sok siekrt azért, hátha megtalálják a problémád és orvosolni is tudják.

2011. okt. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam, lehet ezzel nem is szemészetre kéne menni. Hát remélem az én gondomra előbb ráfognak jönni..


Tesódnak milyen baja volt ami 10 évig tartott ?

2011. okt. 11. 20:46
 5/43 A kérdező kommentje:
10 évig tartott mire megtalálták a problémát*
2011. okt. 11. 20:46
 6/43 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem kettős látás, az a szemtengelyferdülésnél szokott előjönni. (Neked nincs?)

Nem lehet, hogy estére csak nagyon elfárad a szemed és azért látsz ennyire homályosan? Lehet magasabb dioptriájú szemüveg kellene és egész nap, hogy ne erőltesd túl a szemeidet.

Fejed nem szokott fájni?


Írj, ha jutsz valamire, kíváncsi vagyok mi lehet.

Fura szemésznél lehettél. Csináltak látásvizsgálatot?

Esetleg menj el most a Vision Expressbe, ott ingyen csinálnak októberben. Hátha tud valaki okosat mondani.

2011. okt. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:

hát tesómnál genetikai rendellenesség, és születése óta van. :D

Próbálkozz mindenfelé, és valóban, egy szemész véleményével ne érd be, fusd le újra és újra a köröket, lehet, hogy teljesen banális oka van, csak valamiért épp senkinek nem jut eszébe. :S

2011. okt. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Teljesen átvizsgálták a szemem, dioptriára nem kell másik szemüveg, átvizsgált mindent, és látszatra nem talált semmi hibát. Hát mivel már sokszor reggel is úgy kelek fel hogy látom ezt dupla kontúrt, így nem hiszem hogy fáradság miatt lenne.


Az nem lehet hogy nem is a szememmel van a gond? hanem valami az agyamban? Vagy lehet hogy valami daganat van az agyamban és az ahogy nő, megnyomja a látóidegeket vagy bármi ilyen gond?

2011. okt. 12. 21:36
 9/43 A kérdező kommentje:
És igen próbálok mindenféle helyre elmenni, eddig 2 szemész jött össze, de minden féle vizsgálatra elfogok menni aminek egy kicsi köze is lehet esetleg a látásomhoz.
2011. okt. 12. 21:37
 10/43 anonim ***** válasza:
Hát ha nem is feltétlen daganat, de igen, lehetséges, hogy az agyadban van. Egy ct lehet nem ártana, biztos, ami biztos. :S
2011. okt. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!