Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Magyarországon ugyan nem...

Magyarországon ugyan nem kapható, de külföldön igen (gondolom megrendelhető innen is) egy szürkehályogot sok esetben megszüntető szemcsepp: Can-C TM Eye drops 1 százalék N-acetyl carnosine. Próbálta-e valaki kis hazánkban, és használt-e?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok.

10 ml szemcsepp rendelhető 39$ + 8$ postaköltségért.


Az n-acetilkarnozin mellett a lanoszterol ígéretes még, de ez utóbbinál is 2-3-szor erősebb hatása van az

5-koleszten-3ß,25-diol

(5-cholesten-3ß,25-diol; más nevek: 5-cholesten-3b,25-diol vagy 25-Hydroxycholesterol, magyarul 25-hidroxikoleszterol)

nevű szernek.

2017. jún. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Igen megrendelhető. Én Angliából rendelem itt:

[link]

Kb. 11 eFt-ra jön ki fuvarral együtt és 3-4 munkanap alatt megérkezik. ebay.de oldalon paypal-lal fizethető.

Én kb. 3 hónapja használom és úgy érzem, hogy hat. Jobb szememen érettem volt a hályog (már op. javasolt) és mostanra nincs nagy különbség a bal szememhez képest. Ezen még nem volt annyira kifejlett a hályog. A leírásban min. 4-5 havi használatot javasolnak. 1 hónap alatt ne várj csodát. Napi két alkalommal kell csöppenteni.

2019. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igaz, engem is érdekelne. Rá is kérdezek szemész ismerősnél.
2020. dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 VZ2 ***** válasza:

Én most innen rendeltem: [link]


Van egy érdekes 1989-es cikk, amiben 'Posterior Subcapsular Cataract'-os emberek lencséjét fényképezik. [Erre szokták magyarul az orvosok azt írni, hogy hátsó kérgi homály.]

Olyan változásokat figyeltek meg, hogy az elszürkült rész nem állandó, hanem változik. A tanulmány alapján ami egyszer beszürkült a lencsében, az nem feltétlenül lesz szürke mondjuk 1-2 hónap múlva. Úgy tűnik, hogy van valamilyen javító mechanizmus a szemlencsében az összetapadt (és emiatt átlátszatlanná vált) fehérjék megjavítására. A cikk azzal zárul, hogy ezen kutatás alapján látnak reményt a szürkehályog későbbi gyógyszeres kezelésére. (Hiszen a szem maga is tudja javítani azt a fotók alapján.)


Pdf-ben a cik: [link]


Ez pedig egy 2020 júniusi cikk az első hozzászóló által említett 5-koleszten-3ß,25-diol-ról:

[link]


A cikk végén írnak arról, amin én is sokat gomndolkoztam, hogy a szürkehályogos lencse megkeményedik, így aztán visszaállítva a szürkehályogot a fókuszálási (akkomodációs) képesség is javulhat, hiszen az izom a lencse körül továbbra is nyomná össze a lencsét a közelre nézés esetén, de a megkeményedett lencse már nem alakváltozik annyira.

2022. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 VZ2 ***** válasza:

November 16.-a óta, 4 hete csepegtetek reggel 2 és este 2 cseppet mindkét szemembe. Nem türelmetlenkedek. Kivárom, amíg felszívódik a csepp és ez azt jelenti, hogy néha 10 perc múlva cseppentem a következőt a szemembe. Az 1 perc kihagyás a két csepp között - amit írnak - teljesíthetetlen. Annyi időn belül nem szívódik fel az első csepp, és kifolyik a szememből.


Most vettem hozzá az Amazonon egy szilikon anyagú szemcseppentősegédet. "Peermax Drop Right" a neve. Enélkül esélytelen lenne, hogy magamnak cseppentsek. 2022 februárjában abbamaradt életem első CAN-C doboza amiatt, hogy nem tudtam adagolni magamnak. Mellément a csepp, folyamatosan becsuktam a szemem, ahogy a csepp beleesett volna a szemembe. Ráadásul a fiola vége is sokszor hozzáért a szempillámhoz, pedig azt nem kellene a serilítás miatt. A Drop Right fehér szilikonkupakját használom a CAN-C kupakaja helyett. A Drop Right-ról a kék fityegő "szart" (tényleg az) levágtam, az csak idegesít a szemcseppentéskor. Eredetileg ezt tervezték volna kupaknak használni.


A tapasztalataim:


A 3 héten:

A lakás fényei mintha erősebbek lennének, ritkábban kapcsolom fel a villanyt, amikor este kimegyek WC-re :)

Néhány tárgyat még sosem láttam ilyen fehérnek. A mély zöld és kék árnyalatokból mintha többfélét meg tudnék különböztetni. A sötét zoknijaimat könnyebb párba válogatni.

A munkahelyi lépcsőfordulóban sötétben is dereng, hogy hol van a lépcsőfok. Lassan, fogva a korlátot lámpakapcsolás nélkül lementem.

A falra ragasztott "Snellen teszt" betűs táblán az 5. sor eleje mintha "F" lenne. Közelebb megyek takarva a többi betűt, hogy azokat ne lássam. Nem "F" hanem "P", de nem rossz. (Direkt nem szoktam nézegetni a táblát közelről, hogy nehogy tudat alatt fejből tudjam, hogy mit kellene látnom távolról.)

1 órás google meet közben szemből világítottam meg magam egy IKEA 22217 HÅRTE LED-es lámpával. 15 cm-re volt a monitortól eléggé erős fénnyel a szemebe világítva, de viszonylag jól láttam még így is a monitor lámpa felőli részét a résztvevők képét. Néztem, hogy mik ezek a pontok a lámpa és a monitor között. Ott sötétnek kellene lenni. Kiderült, hogy nem húztam össze jól a függönyt, és a kinnti távoli utcai lámpák fényét a szemközti domboldalon még így is látom az erős szembefény ellenére. :)


4 hét: A falra ragasztott "Snellen teszt" betűs táblán az 5. sor közepén lévő "C" betűt kivettem, eddig nem láttam. Valóban "C".

A munkahelyen talán tovább bírom a monitor előtti munkát, bár a fehér területek egyértelműen és továbbra is csökkentik a kontrasztot.

A BKK megállónál lévő kijelzőfeliratait, távolabbról elolvasom. A villamosból nézem a kirakatokat. Apróbb feliratokat is látok.

Csökkent a látásom ködössége úgy érzem.


A [link] -tól az 5-7 munkanapos postázás csak vágyálom. Megbízhatóak, de inkább 25-30 nap, mire ideér. A második szállítmányom várom, az első 28 nap alatt ért ide! Az amerikai Wise Choice Medicine -től is próbáltam rendelni, de azonnal letiltotta a kártyám virtuális vásárlási részét az OTP. Maga a cég megbízható szerintem, csak ez a protokol az OTP-nél. PayPal-lal fogok náluk fizetni.


Ja, nagyon nem bírja egy fiola 11 napig a napi 4-4 cseppel. Most, hogy óvatosabb vagyok. 7,5 napot sikerült kihozni. Sokszor több jön ki, mint egy csepp és kárbavész.


Találtam egy doksit, ahol (HPLC-vel) nagy teljesítményű folyadék-kromatográfiával vizsgálják becseppentés után 30 perccel vett szemfolyadék mintából, hogy megjelent-e az L-karmozin., és miylen mennyiségben:

[link]

2022. dec. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 VZ2 ***** válasza:
Egyébként Magyarországon is kapható volt az eOptika-ban. 2022 februárjában tőlük vettem. 1 hét után át is vehettem a körúti boltjukban pesten. Eredeti volt és ráadásul jó áron. Most októberben is szerettem volna tőlük venni, de megszűntették a magyarországi forgalmazást.
2022. dec. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét szemem megműtötték szürkehályoggal, így okafogyottá vált számomra ez a kérdés.
2023. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 VZ2 ***** válasza:
A probléma a műtét után hosszabb távon jön elő. Például a jelentősen megemelkedő retinleválás kockázata.
2023. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Korábban olvastam ezt az oldalt, és úgy döntöttem, kipróbálom a szemcseppet.

Valaki fentebb linkelte a linkjét az oldalnak, így Én is innen rendeltem.

TÉNYEKET szeretnék írni a rendeléssel kapcsolatban.


- A szemcseppet az oldlaról rendeltem, bankkártyával KELLETT fizetni online, AZONNAL - nem volt utánvételes fizetés.

- Az oldalon írtak postaköltséget, csak azt nem hogy KÉT POSTAKÖLTSÉGET kell kifizetned. Egyszer a külföldi posta díját, és egyszer a magyar posta díját. A csomag a postára érkezett meg Mo-n, így kaptam egy értesítőt, hogy csomagom érkezett; amire eleve rá volt írva, hogy kb. 3580 ft -ot még fizetnem kell átvételkor.

- A rendelés után megkaptam emailben a visszaigazolást. Ebben azt írták, hogy néhány nap alatt megjön - ahogy fentebb írták.

A VALÓSÁG:

- Megrendelés napja: 2023. július 7-én

- Ténylegesen megkaptam (értesítő érkezése, hogy átvehetem a postán): 2023. július 25.

Ez így 18 napot vett igénybe, azaz két és fél hetet.


A terméket innen rendeltem: [link]


"Can-C™ Eye Drops (Original)

$39.99"


A vásárlás végén - az aktuális napi árfolyammal számolva - átváltva összesen (termék + szállítási díj külföldön): 19.216 Ft-ot fizettem (erre jött még a Magyar Posta díja, kb 3580 ft átvételkor) - így összesen:


22.796 Ft -ért jutottam hozzá a szemcsepphez.


Remélem segít valakinek, ha ezeket tudja.

2023. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!