Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól lehet kontakt...

Hány éves kortól lehet kontaktlencsét használni? Hogyan kell használni? Fáj a használata? Lehetséges olyan hogy nem fogadja be a szem? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia:)

szerintem a kontaktlencse használata nincs korhoz kötve, bár ebben nem vagyok biztos:)egyáltalán nem fáj a használata, az első használatoknál inkább csak fura, de ha sikerül beraknod, nem is érzed:)a használatát mindig megmutatja az optikus:)nekem úgy volt, hogy elmentem az optikushoz, megvizsgálta szememet, felírta a dioptriáját és rendelt próbalencsét, majd egy külön alkalommal elmentem hozzá egy betanításra, megmutatta, hogyan kell használni:)gyakorlás kell hozzá és akkor utána már egész könnyen be tudod rakni:)azt nem tudom, hogy lehet-e olyan, hogy nem fogadja be a szem...azért van először a próbalencse, akkor kiderül, hogy bepirosodik-e a szem tőle vagy ilyesmi:)az ár változó...nekem a próba 200 körül volt, a fél éves 13 ezer körül:)de ez helyenként más-más lehet:)

remélem segítettem:)

2010. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*2000ft
2010. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Állandó kontaktlencse viselés 16 éves kortól javasolt. Ennek számos oka van. Ha csak néha kellene a kontaktlencse, akkor van eldobhatós és azzal sokkal kevesebb a macera, kevesebb a hibás tárolásból eredő szövődmény.
2010. jan. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi, sokat segítettetek
2010. jan. 11. 17:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, az állandó viselése 14-16 éves kortól "ajánlott", de ez nem egészségügyi okok miatt van, olyan téren nincs korhoz kötve. A használata pedig nem fáj :) Menj el optikushoz, és megmondja, hogy milyen lencse kell, meg az egy próbalencsét valószínűleg. Én a netről rendelem, mert az optikában sokkal drágább.
2010. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen, és tudsz rendelni lencsét? mennyivel olcsóbb ez mint a optikában?
2010. jan. 16. 11:24
 7/11 A kérdező kommentje:

vagyis hol tudsz rendelni lencsét? és mennyivel olcsóbb az mint az optikai? van ilyen oldal? vagy mi?


kössz

2010. jan. 16. 23:11
 8/11 anonim ***** válasza:
16 éves kortól lehet.
2010. jan. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 *Szandy* válasza:
22%

Hello!

Hány éves korol lehet használni kontaklencsét?

12 éves vgayok

És ugy kb menyi egy sim átlátszo lencse?

2010. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hello!

Hány éves korol lehet használni kontaklencsét?

12 éves vgayok

És ugy kb menyi egy sim átlátszo lencse?"


Nem tanítottak még meg szövegértésre? Minden le van írva felül.

2010. febr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!