Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mikor tehetném le végre a...

Mikor tehetném le végre a szemüveget?

Figyelt kérdés
3 éve hordom, de inkább romlott mint javult a szemem. már kezd zavarni, hogy hordanom kell. jó lenne ha már nem kellene hordanom. esetleg a szemtorna segíthet rajta? van valakinek valami tapasztalata, ötlete? most -2.5 dioptriás a szemem.
2011. szept. 28. 22:15
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, 12 éves korom óta hordom
2011. szept. 28. 22:20
 2/20 anonim ***** válasza:
műtét, semmi más nem segít
2011. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Bizonyára utána jártál már annak, hogy sokaknak miért rossz a látása. Az esetek 90%-ában a szemlencsét feszítő izmok gyengék, és nem tudják megfelelően fókuszálni a fényt a látóidegekre. Ha szemüveget hordasz, az rásegít az izmoknak, de egyben be is szűkíti a látóteret. Ergo: Még jobban elnehezednek a szemmozgató izmaid. Javaslat: Végezz szemtornát rendszeresen, és pihentetésképpen hord csak a szemüveget.
2011. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ugyanmár, ha ez igaz lenne, akkor nem lenne a fél ország szemüveges.
2011. szept. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Igen. És nem lenne munkahelye egy csomó embernek, akik ebből élnek. Melyik a jobb? Pénzt költesz szemüvegre, gyógyszerekre, vagy több 100ezer ember munkanélkülivé válik.
2011. szept. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

műtét kizárt, amíg nem áll meg a szem romlása (huszonéves korig tarthat)

a gyengébb lencse lassítja a romlást (saját tapasztalat + orvos is megerősítette)

amúgy jobb, ha hozzászoksz

2011. szept. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Mikor tehetném le végre a szemüveget?"


Műtét után, vagy ha nincs műtét, soha. 25 éves kor előtt nem érdemes műttetni.


A szemtornák nem hatásosak.

2011. szept. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom honnan vette az előző, hogy a szemtorna nem hatásos. Igenis az, ha szakember irányítása mellett végzed. Saját kútfőből való próbálkozásnak tényleg nincs semmi értelme.
2011. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

" Igenis az, ha szakember irányítása mellett végzed."


Forrás?

2011. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
elég sokat számítógépeztem, és sokáig csak közelre néztem. hamarosan meglesz b kategóriára a jogsim, a sok távolra nézés segíthetne rajta esetleg?
2011. szept. 29. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!