Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -2,25 és -2,5 dioptriás a két...

-2,25 és -2,5 dioptriás a két szemem, ma lett kicserélve a keretben a lencse. Nagyon vastag és kicsit zavar! Nagyon gáz? .

Figyelt kérdés

[link]

Ilyesmi keretem van, és oldalt látszik a lencse vastagsága, mivel oldalt nincs végig kerete. Eddig a lencséim mind vékonyak voltak, mert -2 alatt volt a dioptria. (Amúgy már 3 éve szemüveges vagyok.) Nagyon gáz?:S Amúgy múltkor volt előttem az optikusnál egy srác, és annak -5ös vagy -6os volt a szeme. Neki akkor milyen vastag lehet a lencséje?:|


2011. okt. 1. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem -6 és -7 dioptriám van, de kontaktlencsét hordok, épp ezért. Sokkal kényelmesebb, jobban is látok vele. Ha nagyon zavar, térj át lencsére. De nem tudom mennyi idős vagy, van ahol nem adnak 16 éves kor alatt.
2011. okt. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
14 vagyok, gondolkodtam én is a lencsén, de eddig a szemüveg volt megszokva és nem akartam áttérni még... És azt hallottam, hogy ha elkezdek kontaktlencsét hordani, később nem tudom majd megműttetni a szemem. Nem tudom igaz-e, valaki tudja ezt itt?
2011. okt. 1. 19:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz, utána is lehet bármikor műteni.
2011. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2011. okt. 1. 19:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ilyen dioptriám van, de vékonyított lencsét kértem. :)
2011. okt. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

vékonyított lencse.

kontaktlencse után meg általában lehet műteni, bár előtte pár hónappal el kell tőle szoktatni a szemet. de van rá példa, hogy utána nem lehet műteni, mert rosszul lett bemérve a görbület, évekig ugyanazt a lencsét rendeli netről pedig már nem jó, stb, de azért ritka.

2011. okt. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezért nem a netről kell rendelni. Évente elvileg kötelező kontrollra menni a kontaktlencse használóknak. Tizenéves korban kétszer sem árt, mert még változhat a szemük.
2011. okt. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem -5ös a szemem, vékonyitva is kb fél cm széles. Engem mondjuk nem zavar.
2011. okt. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

én évek óta szemüveget hordok, egy-egy negyeddel rosszabb a szemem, mint a tiéd, és szerintem nem gáz, hogy kilóg a keretből :)

most olyan keretem van, hogy oldalt csak ilyen damilszerű van rajta, így egyáltalán nem gáz a dolog :)


a kontaktlencséről annyit, hogy én nagyon szeretem, csak nem bírom annyira, mert állandóan műkönnyezni kellett :(

anya 20 éve hord kontaktot, mert csak az egyik szeme -4 -es, a másik teljesen jó (illetve nem lehet korrigálni)

és neki már nem biztos, hogy műthető a szeme, bár nagyon szeretné, mert a lencse nem tesz jót a szemnek, és szemüveggel egyszerűen ezt már nem lehet korrigálni...


remélem hasznos volt :)


L/17

2011. okt. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nekem is pont ilyen "damilos" keretem van :)

2011. okt. 16. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!