Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Füstös helyek (pl egy bárban)...

Füstös helyek (pl egy bárban) irritálhatják a szemet ha kontaktlencsét viselek?

Figyelt kérdés
Továbba érdekelne, hogy vannak-e veszélyei a sminkelésnek ha kontaktlencsét viselek. Olyat is hallottam hogy ha véletlenül összerimmelezem nem lehet többet lemosni:-??
2011. okt. 16. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

"összerimmelezem"

Ez MI drága? Spirál, ceruza, tus...?:D

Amúgy ne sminkelj bénán, és ne a belül húzd ki a szemed, normál esetbe se megy bele jobb esetben a smink a szemedbe.

És nekem nem irritálja a füst akkor sem, ha bent van a lencse, maximum kicsit csíp, de az is inkább azért, hogy a napi lencse hamarabb szárad.

2011. okt. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jóólvan na, spirál:)) de amúgy köszi szépen a választ!:D
2011. okt. 16. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:
De ugye mindig sminkelés előtt kell betenni a lencsét, és azelőtt kivenni, hogy lemosnád.
2011. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Évek óta van kontaktlencsém, minden nap sminkelek és lemosom, de sose kentem még össze. Ahhoz már nagyon bénának kell lenni szerintem. A kontaktlencsét meg sminklemosás után kell kivenni, különben koszos lehet a szempilláidtól.
2011. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

A kontaktlencsét mindig a sminkelés elott tesszul be és a sminklemosás elott vesszuk ki. Ha a szemedben van mikor mosod le a szemfestéket, megeshet, hogy hátracsúszik a szemgolyó mogé.


Hogy mennyire irritálja a fustos hely a szemet, attól fugg, hogy milyen nagy a fust, mennyire van szelloztetve ill. légkondi van-e a bárban és, hogy milyen meleg van bent (pl. ha futenek, akkor hamarabb szárad a lencse és a fusttel egyutt ez nem kellemes érzés).

2011. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:)
2011. okt. 17. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!