Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért könnyezik egész nap,...

Miért könnyezik egész nap, folyamatosan a bal szemem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A szem, illetve orr környékén valahol elzáródás lehet.Érdemes idejében szemészhez menni, szemcseppel megoldható.Ha tényleg elzáródás és idültté válik, akkor már nehezebb a kezelése.Esetleg allergia is lehet, vagy túlerőltetés, bár ezek szerintem kevésbé valószínűek.
2011. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyszer már volt ugyanilyen, hogy egésznap könnyezett, arra kaptam szemcseppet. Azt felhasználhatom most?
2011. nov. 3. 18:04
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a választ! :)
2011. nov. 3. 18:04
 4/13 anonim ***** válasza:

Két okból ne használd a régit:

azért mert régi,

azért mert nem biztos, hogy ugyan az a probléma.

Amúgy lehet huzattól, vagy kötőhártya gyulladástól is.

2011. nov. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És esetleg attól nem lehet, hogy alig aludtam? Neked is köszi a választ. Akkor irány a doki.
2011. nov. 3. 18:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy attól lehet, mert alig aludtál.Ráadásul, akkor mindkét szemed könnyezne szerintem.

Ne használd a régi cseppet, pláne, ha lejárt a szavatossága.

2011. nov. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha megnyomom a szemem belső részét, (nem jut eszembe a neve, talán szemzug), akkor fáj, és olyan, mintha be lenne dagadva, a másikhoz képest. Nem járt le a régi szemcsepp szavatossága, 2014-ig jó, és biztos nem használhatom? Múltkor is pont ugyanez volt.
2011. nov. 4. 11:15
 8/13 anonim ***** válasza:

Meglehet, hogy huzatot kaptál. Előfordul az ilyesmi.

Ha a régi szemcseppnek nem járt le a szavatossága, első körben ki lehet próbálni, egy csepptől semmi károsodás nem lesz.

Javasolom, hogy langyos kamillateával öblögesd a szemed, majd pihentesd, rakjál rá hidegebb kamillateás vattacsomót. A gyulladásnak is kell idő, míg lelohad. Ne essél kétségbe, csak akkor menj orvoshoz, ha a kúra (általában 1 nap) után sem javul a helyzeted.

2011. nov. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) tegnap este borogattam kamillával, reggel meg úgy össze volt ragadva, hogy csak kezem segítségével tudtam kinyitni. Meg nagyon durván be volt dagadva. De most már nem könnyezik, bedagadva sincs, és nem is fáj (kop-kop-kop). :))
2011. nov. 5. 18:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a szemzug fele is volt dudor, akkor az könnycsatorna gyulladás lehetett.A kamilla valóban jó, de én csak javasolnám a szemorvost, mert ez nem szokott egy nap alatt csak úgy elmúlni.Volt ilyen nekem is , sajnos minden évben visszatér, főleg olyankor, mikor szeles idők vannak, arra nagyon érzékeny a jobb szemem és olyankor hetekig könnyezik.Sajnos én későn mentem vele orvoshoz.
2011. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!