Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Számítógéphez szemüveg?

Számítógéphez szemüveg?

Figyelt kérdés
Egész nap gép előtt ülök munkámból adódóan és úgy 2-3 óra múlva rettenetesen fáj már a fejem, a szemem. Hallottam már olyanról, hogy lehet kapni olyan szemüveget, ami szűrős, védi a szemet. Nekem 0 dioptriás kellene, mivel kontaktlencsét hordok, csak akkor kellene, mikor gép előtt ülök. Ennek a szemüvegnek tényleg van értelme? Használ, segít?
2011. nov. 16. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Elméletileg jó,sokaknak bevált! Ha nem drága,egy próbát mindenképp megér!
2011. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van valami törvény, ami szerint aki képernyő előtt dolgozik, annak óránként 5 perc össze nem vonható pihenő jár (vagy ilyesmi). Te megtartod ezeket az ötperces pihenőket? Nekem nagyon beváltak. Nem ez a munkám egyelőre, de hétvégén szoktam 10-14 órán keresztül házi feladatot programozni. Van egy program, ami óránként három percre lezárja a képernyőt, úgyhogy nem is lehet elbliccelni a szünetet. Régen mindig megfájdult a maratoni háziírások után a fejem, szemem, hátam, most már nem. A szünetekben föl szoktam állni, nyújtózkodom, kicsit tornázom (karkörzés, nagy labdán ugrálás stb.), körbenézek a szobában, ki az ablakon (hogy ne mindig azonos távolságra fókuszáljak). Meg elmegyek wc-re és iszom is (mert sokat inni egészséges).


Még valami: ha közvetlenül falnak van tolva az asztalod, az nem szerencsés, mert amikor felnézel, nem tudod a szemed fókusztávolságát megváltoztatni (ami pihentetné a szemedet). Az én asztalom a falnak van tolva otthon, de szereltem fel tükröket a falra, így ha felnézek, kb. 5-6 méter távolságra tudok fókuszálni.

2011. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valójában nem biztos, hogy csak a monitor miatt fáj a szemem/fejem, olyan mintha a betűket sem látnám már, bár ez is adódhat abból, hogy fáradtak a szemeim.

Egész nap gép előtt ülök, de nem állandóan nézem, egy órából kb. 30-45 percet. Monitorom mögött nem fal van, tehát úgymond ideálisak a körülmények és a munkakörömből adódóan félóránként irodák között cirkálok.

Egyelőre elmegyek egy szemészhez és meglátom mit javasol, mit gondol. Köszönöm még egyszer a válaszokat!

2011. nov. 17. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!