Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tudtok ötleteket, tanácsokat...

Tudtok ötleteket, tanácsokat adni, ha lézeres szemműtétbe akarok belevágni?

Figyelt kérdés
-6 és -2,25 dioptriás szemeim vannak. 18-án multam 18 éves. Azt hallotam 18 alatt semmiképp nem lehet, de fölötte sem minden alkalommal. Mik ezek a feltételek? Hova érdemes elmenni ezzel kapcsolatban. Mennyi időre kell elörre időpontot kérni? Elég egy egyszerű szemorvoshoz elmenni, vagy konkrétan vannak akik meg tudják állapítani, hogy alkalmas vagyok e a műtétre. Minden információ, tapasztalat érdekelne! Köszönöm előre is!
2011. nov. 22. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
A legtobb nagyvarosban vegeznek lezeres szemmutetet. Ne sima szemorvost keress fel, hanem olyat, aki lezeres szemmutettel foglalkozik. Ha meg romlik a szemed, akkor egyelore nem csinaljak meg. Egy bizonyos dioptria felett pedig megint csak nem mutenek mar. De ezt csak a szemorvos tudja megallapitani. Tobbfele eljaras van. A legolcsobb is 100 ezer? szem korul van. Gyogyulasi ido az 1 naptol a 2hetig terjed, szemmutet tipusatol fuggoen. Alt. nehany het-honap utan kapsz idopontot. A Google nagy barat, usd be a keresobe! :)
2011. nov. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én most estem át a prk-n. -4,25 és 4,5-tel műtöttek. Pesten az Optic+medbe mentem. Akkor fogadtak, amikorra kértem az időpontot. Néhány nappal előbb elég bejelentkezni. Neten kell jelentkezni, úgy ingyen van a vizsgálat. 1,5 óra a vizsgálat. Rögtön megtudod, alkalmas vagy-e a műtétre. 134.000 szemenként. A műtétre telefonon kell bejelentkezni. Kedden és szombaton műtenek. A műtét napján még egy vizsgálat volt. Kaptam nyugi bogyót, aláírattak egy halom papírt. Kicsit vártam és már mehettem is a kezelőbe. Érzéstelenítő cseppeket kaptam. Semmit nem éreztem. Abszolút nem fájt. Behívtak. Lefektettek és a kezembe nyomtak egy kis plüss macit :) A jobb szemmel kezdik a műtétet, másikat letakarják. Lejódozták, letörölték.Kiterpesztették a szemem. Vakargatták egy db-ig vmi fém kampós kis izével. Pontosan nem láttam, mert egyre homályosabb volt minden. Aztán jött a lézer. 6-ig tudtam elszámolni magamban és már meg is volt. Jött a másik szem. Ugyanez történt. Leültettek egy székre, csináltak egy fotót az 1. sasszem perceimben. Kijöttem, kaptam 2 műzli szeletet és amikor kiléptem a kezelőből LÁTTAM a családom. Első nap semmi nem volt. 2. nap pokol, a 3. is. Kicsit kezdett jobb lenni. 3. nap levették a védőlencsét. Ismét pokol. Szúr, fáj, ég, csíp. Jól jött az altató és a fájdalomcsillapító, amit adtak. Szemcsepp napi 5x+műkönny. Most, a 4. napon már csak 3x kell csöpögtetni és a műkönny. Kicsit jobb.

A látás folyamatosan ingadozik. Hol jobb, hol rosszabb. Sokszor uolyan szarul látok, mint a műtét előtt, sőt közelre is rossz a látásom. A szemem sokszor alig bírom nyitva tartani. Zavar a fény. Ingadozik a látás. Néha vibráló fényeket látok, elhomályosul minden, aztán egy kis tisztulás. Azt mondták szépen gyógyul.

Feltételek: 18 évtől műtenek. Ne legyen látásromlás fél éven belül, ne legyen hályogod stb. 10-ből 7 ember alkalmas a műtétre.

Egy próbát megér. Nézz fel a weboldalukra, kérj egy ingyenes tájékoztató csomagot, nézd meg a dvd-t, amit kapsz, olvasd el a prospektust és bátran jelentkezz be. Mindent elmondanak. Bejelentkezés után felhívnak telefonon és megbeszélitek a pontos időpontot. Emlékeztető maileket is kapsz. Gyorsan kiderül, műthető vagy-e. Kontaktlencsét ne használj a vizsgálat előtt. Kísérővel elmész a vizsgálatra és 1,5 óra múlva meg is van az eredmény.

Gyorsaság, gördülékenység, pontosság, tisztaság, hangulatos környezet, szakszerűség jellemzi a klinikát. Bátran ajánlom.

2011. nov. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jah és a -6 dioptria már necces. Ne várj a műtéttel, mert az már erős látásromlás és minél magasabb a dioptria, annál kevésbé lehet tökéletesre korrigálni. A doki majd mindent elmond.
2011. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam egy ismerőstől, akinek már volt műtétje, hogy ha tehetné, nem csináltatta volna meg. 6 éve műtöttek, 4-es vagy 5-ös dioptriával, erre nem emlékszem pontosan. Most még rosszabb a szeme, mint volt, hiába volt műtétkor és utána pár évig minden szép és jó, visszaromlott.

Amíg nem hallottam az ő történetét, én is mindenáron műteni szerettem volna. Akkor szemüveget viseltem, most már kontaktlencsét, és így jobb. Nincs vele macera, reggel kiveszed, este beteszed és kész. :) Mellesleg azt is hallottam, hogy műtét után sokkal érzékenyebb lesz a szem.

2011. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is az Optik-med-et akartam javasolni mert a párom ott műtette egy éve, most volt az egy éves kontrollon és a vonalat alattiakat is simán elolvasta, szal nagyon jók. de nem írom le én is mert már leírták :)

viszont a -6-os tényleg necces :S


L21

2011. nov. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is az Optik med-nél műtöttem, nekem speciel egyáltalán nem fájt a szemem a műtét után! Pici nyomást és szúrás érzetem a szememben 2 napig, viszont g folyamatosan könnyezett a szemem. Az az érdekes, hogy ez mindenkiknél egyénfüggő mennyire fáj, és hogy, műtét után hogyan javul a látás. Amúgy az egész műtét menete nagyon érdekes volt, csak ajánlani tudom! Szerintem nagyon megéri.

Csak akkor tudják megműteni a szemet, ha a látásromlás abba hagyott, és vannak különböző feltételek, pl. kizáró okok lehetnek, ha a pupilla nagyon tág, vagy a szemem nyomás túl erős stb.


Nekem is nagyon tág a pupillám, ráadásul fényérzékeny a szemem. Az orvos azt mondta, hogy éppen még műthető a szemem, a határ alatt van és alá írattak velem nyilatkozatot, hogy éjszaka a tág pupillák miatt káprázhat a szemem. De ez nem olyan durva szerintem, tűrhető.

2011. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a részletes válaszokat! Lenne pár kérdésem:

Írtátok hogy a -6os az már necces, de ennél a Sasszemes cégnél azt írták hogy mínuszban műthetőek a -6 nál rosszabbak is (sajnos pontos adatot, határértéket nem tudok mondani.)

Honnan lehet tudni hogy a szem romlása mikor marad abba? Ezt az "alkalmassági vizsgálaton" elmondják? A szemklinikára (BP) járok félévente kontrollra, és már 3 féléve 100% hogy nem romlott, azelött sem kizárt, csak már nem emlékszek.

A vizsgálat után ha alkalmas vagyok, mennyit kell várni a műtétre?

2011. nov. 30. 18:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Tőlem meg sem kérdezték, mikor romlott utoljára, pedig fél éven belül is romlott a szemem. Simán ráírták a papírra, hogy nem volt romlás. Amikor hazajöttem és pár óra múlva, amikor elmúlt a pupillatágítás miatti homályos látás, akkor olvastam döbbenten a leleten, hogy nem volt látásromlásom. Szal szerintem ezt nem veszik olyan komolyan. Kell a pénz, szal akit csak lehet, megműtenek.

Műtenek -6 dioptriát is, csak az eredmény a bizonytalanabb, mert nagyobb eséllyel marad egy kis dioptria a szemeken, mintha mondjuk 1-2 dioptriát korrigáltak volna.

A vizsgálat napján is leegyeztetheted a műtét időpontját. 1-2 hétre rá már biztos van hely, bár most az idén már biztos nem kapnál műtéti időpontot az ünnepek miatt.

2011. dec. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!