Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy megérné kontaktlencsére váltani? (Tanácsokat várnék)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves vagyok másfél éve változott meg a dioptriám, és borzasztóan zavar, hogy ilyen gyorsan romlik. Általános keresetű család vagyunk és én úgy gondolom, hogy megengedhetnénk, magunknak, csak anyám állandóan azt hajtogatja, hogy ha majd felnősz... Nála már nem lehet próbálkozni, maximum apámnál, akit lehetséges, hogy meg lehetne puhítani.

Köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 5. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de anyukád hozzá állásával nem értek egyet!:S miért ne lehetne egy 17éves lánynak kontaklencséje?? hisz már majdnem hogy felnőtt vagy! unokatesómnak 15éves kora óta van. Próbálj meg apudon keresztül próbálkozni. mond el neki, hogy nem érzed jól magad szemüveggel, és ha hajlik a dologra kérd meg, hogy beszéljen anyuddal! Én megengedném neked:) hát ha úgy érzed magad jól miért ne?
2010. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy attól, hogy gyorsan romlik a szemed, mi változna, ha kontaktlencsét viselnél? Egyébként a kontaklencsével igen sok baj van, ha nem tartod be 100%-ig a tisztasági szabályokat, meg nem cseréled elég gyakran, akkor néhány év után elhal a szem felszine a lencse alatt, söt, akinek érzékenyebb, annak minden elövigyázatosság ellenére is lesz töle baja, mert a lencse alatt nem tud a szem szellözni.
2010. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fiú vagyokXD Jó oké én is tudom a veszélyeit, de egyszerűen nincs semmilyen önbizalmam szemüvegben, egyszerűen már nem látok 10 méternél közelebbre..
2010. okt. 5. 21:44
 4/8 anonim ***** válasza:

jaj, ne haragudj, hogy lányt írtam :S :D


hát akkor meg végképp megengedném, a fiúk nagyon allergiásak ezekre a dolgokra:S


mond el ezt apudnak, nincs önbizalmad stb..


Veszélyek, jó oké vannak veszélyei, de ha kis se próbálja az ember?! A csaldába sok kontaklencsés van senkinek semmi baja tőle. ezek sok veszélyek is ilyen, mint ahogy szokták mondani "orvosi túlzások"


Még egyszer bocsi :P

2010. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam neki..., mindegy majd valamelyik nap felhozom. Nem baj:)
2010. okt. 5. 21:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Az önbizalom attól ÖN-bizalom, hogy nem kötődik másik személyhez vagy tárgyhoz. A kontaktlencsétől nem lesz több önbizalmad.

Amúgy sokkal többe kerül, mint a szemüveg, nem biztos, hogy meg tudod ítélni, mit engedhettek meg magatoknak és mit nem.

2010. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért mondják neked, mert bizony drága mulatság egy kontaktlencse és amíg nem te fizeted, addig igenis mondhatják. Attól, hogy te úgy gondolod, nem biztos, hogy úgy van.Én , amikor 11 éves voltam, elmentem nyaralni a mamámhoz,akivel vetettem egy BarBie babát, ami akkor4000 ft volt. És után persze kifizettette apukámékkal az árát. Apuék csak 10 év múlva mondták meg, hogy annyira nem volt pénzük, hogy a gyermekalapból kellett kivenni a pénzt , én pedig azt hittem jól élünk. Várjál még egy kicsit.
2010. okt. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek, hogy legalább írt :)Csak egyszerűen nem látok, és tök hülyének érzem magam, hogy nem látok magam előtt semmit.
2010. okt. 6. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!