Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szúró fájdalom és szakrendelés...

Szúró fájdalom és szakrendelés, de hogyan?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta előjön néha, hogy a jobb szememben, illetve a szemgolyóm alatt szúró fájdalmat érzek. A szemcseppek kicsit csípték, majd szinte teljesen elmúlasztották a fájdalmat eddig, de egy ideje már le kell takarnom a szemem, hogy pihenhessen, és csak így múlik el a fájdalom. Próbáltam utánanézni, hogy mi lehet, de nem jártam sikerrel... Ha valakinek volt már hasonló panasza, leírhatná, mi is volt az.


Emellett szeretnék elmenni szemészeti szakrendelésre, de nem tudom, hogy lehetne. Nemrég költöztem fel Pestre, de csak időszakosan, így ide nem jelentkeztem be itteni orvoshoz. Azonban úgy tudom, hogy a szemészetre beutaló kell (bár ebben sem vagyok biztos^^")

Meg tudnátok mondani, hogy egy sima betegkártyával el tudok-e menni kivizsgáltatni a szemem, ha igen, akkor hová , és várhatóan lesz-e valamilyen költsége, vagy sem?


(Ha ostobaságokat kérdezek, elnézést, de szerencsére túl ritkán járok kórházba és orvoshoz ahhoz, hogy tisztában legyek a dolgokkal^^")


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 23. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen a kerületi rendelőintézetbe (ahol van szemészet) minden további nélkül elmehetsz. Ilyen esetben NEM KELL beutaló. Csak akkor, ha szemüveget szeretnél csináltatni.
2011. nov. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm :))
2011. nov. 23. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:

És ha kontrollra megyek, akkor is kell elvileg beutaló?


/Bocsi, hogy ide kontárkodom bele/

2011. dec. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem halvány lila gőzöm sincs erről^^"

Annyit tudok, hogy amikor tüdőgondozóba jártam, első alkalommal kellett beutaló, majd mondták, hogy egy hónap múlva menjek kontrollra. Viszont ott kaptam egy ambuláns lapot, és legközelebb csak azt kellett vinnem... Te nem kaptál esetleg valami papírt a szemészeten?

2011. dec. 23. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!