Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A Szemészeten mit szoktak...

A Szemészeten mit szoktak csinálnI? PL úgy értem, hogy a szemet milyen műszerekkel vizsgálják le?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, amikor én voltam, akkor táblát kellett olvasni, aztán bele kellett nézni egy ilyen furcsa műszerbe, ami egy házikót mutatott (azzal mérték meg, hogy milyen dioptriás szemüveg kell), aztán cserélhető lencséjű szemüveggel is el kellett olvasni a táblát. Kb. ennyi, ha jól emlékszem.
2011. dec. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit az első írt. Ha csak egy általános vizsgálatról van szór.
2011. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Amikor én voltam (kb. 2 hete), akkor a következőket csinálták:

- táblát kellett olvasni

- valami 'nyomásérzékenység', vagy mi a manó volt, amikor be le kellett nézni egy műszerbe, ami levegőt fújt a szememre (kicsit kellemetlen :D rosszul esik xD)

- volt egy olyan, hogy bele kellett nézni a műszerbe, amin keresztül egy sima felületet láttam. középen volt egy zöld célkereszt, azt kellett folyamatosan néznem. Kaptam a kezembe egy gombot, és amikor valahol láttam felvillanni egy kicsi fényt, akkor meg kellett nyomnom. Így vizsgálták a látóteremet.

- ha a szemfenekedet akarják megvizsgálni, akkor pupillatágítás is lehetséges. Ekkor egy folyadékot csepegtetnek a szemedbe, majd 20 percre kiküldenek. Addig hat a folyadék és kitágul a pupillád (én nagyon durván néztem ki xD csak az egyik szememet vizsgálták így meg, és mivel kék a szemem, elég ijesztő volt, hogy a bal szemem szinte teljesen fekete volt, annyira kitágult a pupillám, míg a másik meg teljesen kék xD). Aztán jön a kellemetlen része, egy erős fénnyel belevilágítanak a szemedbe, és azt sajnos tűrni kell, nagyra nyitott szemmel, amíg megvizsgálnak. Általában ilyenkor nagyon homályosan, szinte alig látnak az emberek. Ha fiatal vagy, lehet, hogy úgy jársz mint én :) A fiatalok pupillája néha kitágul, így hozzá van szokva a szemünk kissé. Én ugyanúgy láttam kitágult pupillával is, mint előtte :)


Nos ennyi, nekem ezek voltak.

2011. dec. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!