Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Még megjavulhat a szemem? :S

Még megjavulhat a szemem? :S

Figyelt kérdés

2.-ban lett szemüvegem és eleinte még nem volt nagyon szar a szemem...vagyishát de,de még mindig nem annyira,mint most,és a szemüvegtől csak mégjobban leromlott,mondjuk anyám szerint attól,hogy gépezek....de azért ettől nem hiszem,mert nem ülök egész nap itt,a nővérem meg igen,és neki mégis jó a szeme,szóval...


és az a lényeg,hogy utána nem nagyon hordtam 5-től kb a szemüveget,mert utáltam,utána elkezdtem megint hordani,de valamiért,szerintem azért,mert sokáig nem hordtam,amikor megint felvettem,fájt tőle a fejem,meg minden...úgyhogy ezért nem is hordtam


és utána egyszer felpróbáltam a tükör előtt,hogy de rég láttam már magam szemüvegben,csak anyámmal közbe veszekedtem és kiverte az üvegét


szóval azóta még ha akarnám,se tudnám hordani


és mondjuk utána egy ideig szerintem javult egy kicsit a szemem,amíg nem hordtam,de most vagy 1 hónapja így tökre szar lett a szemem o.O tudom,hogy fura,de komolyan,1 hónapja észrevettem,hogy ilyen tök homályosan látok,mintha belement volna valami a szemembe és most azóta ilyen homályosan látok,már a suliban is,ELSŐ padból se látom néha,amit a tanárok írnak a táblára :S


és mesélte egyik ismerősöm,hogy alig ilyen pár ezerért vannak ilyen szemjavító-szemüvegek,amiknek ilyen sötét az üvegük,olyasmi mint a napszemüveg

és állítólag az is jó


az tényleg jó? ha veszek olyat,még megjavulhatna a szemem?


2011. dec. 3. 19:43
 1/8 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2011. dec. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
márciusban leszek 14
2011. dec. 3. 19:47
 3/8 anonim ***** válasza:
El kéne menni szemészetre, nem találomra venni mindenféle szart. Semmi gáz nincs a szemüvegben, ha az arcodhoz illőt választasz és legalább nem a szemedet tennéd tönkre....
2011. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Rövidlátásból NEM lehet meggyógyulni!
2011. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
utolsó- szerintem meg a lézeres szemműtét segítségével igen
2011. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó úgy igen, de máshogy nem.
2011. dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%-os válaszoló: de 18 éves kor alatt nem sűrűn végzik el, mivel még növésben van, addig meg csak nem kéne tovább rongálnia a szemét minden hülyeséggel...
2011. dec. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A rövidlátásból nem lehet meggyógyulni"

De lehet javítani rajta! Nagyon sokat! Úgy hogy ne oszd itt az észt azért mert te nem hallottál még a szemüvegen kívül másról!


Kérdező: Mivel a szemüveget hordtál kiskorod óta, ezért a szem izmaid "ellustultak". De most hogy így nem hordod, valószínűleg erőlteted azért lett rosszabb..

Keress rá google-n, hogy szemtorna. Ezek kb 10 perces gyakorlatok, amit ha mindennap megcsinálsz javulhat a szemed. Én is csináltam régebben meg arra koncentráltam hogy jó legyen a szemem és segített :)) A sok gépezés is rontja a szemed (am. nekem is van egy nővérem aki egésznap gépezik mégis sas szeme van), legfőképpen amiatt mert amikor a monitort nézed közelre fókuszálsz, és úgymond "beáll" a szemed (értsd jól):DD És utána ha távolra kell fókuszálnod nem fog menni. Volt olyan hogy direkt nem gépeztem egésznap hanem kint voltam nyáron a napsütésbe és sokkal jobb volt;) Szoval szerintem próbáld ki a szemtornát, főleg ha komolyan gondolod, hogy vissza akarod szerezni a látásod! Viszont ha szürkületben rosszabb a szemed, nagyon homályosan látsz, az lehet farkasvakság (A vitaminhiány miatt alakul ki, egyél sok répát:D).

Sok szerencsét :))

2011. dec. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!