Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges vizsgálatra elmenni...

Lehetséges vizsgálatra elmenni helyi háziorvos nélkül?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem fel Pestre a suli miatt, és itt nem vagyok bejelentkezve orvoshoz. Csütörtökön elég rendesen megfáztam, és amilyen "kellemes" lélegezni, valószínűsíteném, hogy tüdőgyuszi. A kérdésem az lenne, hogy valahol meg tudom vizsgáltatni magam egy egyszerű taj-kártyával, ráadásul anélkül, hogy bejelentkeznék itteni orvoshoz?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 5. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kerületi háziorvoshoz mehetsz.
2011. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ügyeletre simán bemehetsz. De a sulinak is biztos van orvosa, nézz utána.
2011. dec. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha van ideiglenes lakcímed, akkor az az orvos megvizsgál, akinek a körzetéhez tartozol. Ha nincs, akkor csak nagyon sürgős esetben foglalkozik veled orvos, bár ha jó a beszélőkéd, akkor meggyőzheted, hogy megvizsgáljon, de érdemes tudni, hogy ez neki nem kötelessége, és egy fillért sem kap érte.
2011. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


/És utólag is bocsi, rossz kategóriába írtam véletlenül^^"/

2011. dec. 5. 20:13
 5/12 anonim ***** válasza:
megvizsgál ambulánsként akármelyik háziorvos és be fog utalni oda ahova kell. én pl hónapokig jártam egy háziorvoshoz Pesten, oda ahova tartoztam vna (ha be lettem vna jelentve az akkori albis címre). Csak hónapokkal később lett átkérve a papírom a másik megyéből.
2011. dec. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok. még annyit, hogy kérd át a papírod szerintem Pestre! Úgyis itt vagy többet hétköznap gondolom. Én 5. éve lakom itt, nincs pesti címem. Mondtam hol lakok albérletben és ennyi, a papírom meg átkérték, mivel itt foglalkoznak velem.
2011. dec. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szeretném átkérni, csak annyi a gond, hogy most a 13. kerületben lakom, viszont valószínűleg február környékén elköltözöm. Úgyhogy addig nem akarnék egy orvoshoz sem bejelentkezni, mert ha valamelyik távolabbi kerületbe költözöm innen, akkor megint át kéne vinni a papírt másik orvoshoz... az meg felesleges időpazarlás^^"
2011. dec. 6. 06:19
 8/12 anonim ***** válasza:
oh, pedig a 13-ban tudnék jó dokikat ajánlani :d
2011. dec. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már ki is derült, január elején költözöm Zuglóba x3 Ha esetleg tudsz ott is jó orvosokat, szívesen fogadom a tanácsokat :)
2011. dec. 12. 05:51
 10/12 anonim ***** válasza:

ott személyesen még nem jártam, de fórumokon őket ajánlották:

-Dr. Szőnyi Péter

-Dr. Keczéry Attila

-Dr. Ádám Ágnes


A rendelők pedig: [link]


"Magyarországon ma szabad családorvos-választás van, azaz mindenkinek lehetősége van azt az orvost választani, akiben megbízik. A régi körzethatárok szerint a háziorvosnak kötelező elfogadnia és ellátnia betegét,-ezt hívják területi ellátási kötelezettségnek-, a többi területről hozzá jelentkező lakosokat közös megegyezés szerint fogadja el."

2011. dec. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!