Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes kismama Ha a toxoplaz...

17 hetes kismama Ha a toxoplazmám (mind kettő eredmény) negativ lett, akkor kerülnöm kell a macskákat? Az orvos ki se akart írni erre a vizsgálatra, ezért nem merem tőle megkérdezni, mert a háziorvos írt ki végül.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Simogatni éppen meglehet, de utána alapos kézmosás. Lehetőleg az almot ne te tisztítsd, mert akkor lehet legkönnyebben elkapni.
2010. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy még nem estél át rajta, az a jó h jelenleg is negatív, még 2x ismételjétek a várandósság alatt, ha pozitív lenne menet közben akkor van gond, mert a babánál fejlődési rendellenességet okozhat. kerüld a kutyával, macskával való érintkezést( ha lehet még ne is simogasd), húst csak jól átsütve egyél, zöldséget, gyümölcsöt alaposan mosd meg ugyanis ezek is veszélyforrások lehetnek, ill. még a szennyezett föld is fertőzhet.
2010. ápr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! A macska kakiában található, szóval a simogatás nem árt, de pl ezért kell a kertészkedéssel is vigyázni, hiszen belekakilhatnak a virágföldbe is ott pedig bele tudsz nyúlni. Én is így voltam mint te, nekem azt mondta a védőnőm, hogy azért vigyázzak ezzel, mert ha én huszonxévig nem estem át rajta akkor valószínűleg a szervezetem immunis lett rá, hozzáerősödött ellentétben a babával. Szóval én vigyáztam ezzel.
2010. ápr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Amúgy lehet hogy most hülyeséget kérdezek, de ha ez a parazita az ürülékben van, és a macsesz ugye mindenhol nyalogatja magát, akkor nem lehet végülis mindenhol elkapni? pl azt is olvastam, hogy belégzéssel is el lehet kapni..
2010. ápr. 21. 14:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, az a legegyszerűbb ha kerülöm az állatkákat.. és szülés után a gyereket engedhetem az állatokohoz?meddig okozhat ez baj a szülés után pl?
2010. ápr. 21. 14:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk van cicánk, semmi bajom nem lett terhesség alatt, a baba születése óta érintkezik vele, nem tudom külön rakni, mert 1 szobás a lakásunk. Senkinek semmi baja.
2010. ápr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11%

A cica kakijában van,ezért a simogatás nem árt????

Mit csinál a cica ha mosakszik?Nyalogatja magát mindenhol!

Így az egész macskán megtalálható az a parazita,ami a végbelén,és a kakájában.

Nekünk valószínű macska(toxoplasma) miatt nem sikerült az első babánk,elhalt a magzat.Utána kimutatták hogy ez a parazita volt a vérében nejemnek.Azóta gyűlölöm a macskákat,bár nem tehetnek róla!

NE KOCKÁZTASS!

2010. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal toxoplasma miatt nem hal el a magzat, de épp elég gondot okozhat, leginkább pl. vakságot. Szülésfelkészítőn azt mondták, 16-24 hetes kor között jelent veszélyt, de ha kimutatják a friss fertőzést se probléma, csak antibiotikumot kell szedni alacsony dózisban végig.

Nekem világéletemben voltak macskáim, vidéken kertes házban nőttem fel rengeteg állat között, nemrég meghalt apósom befogadott kóbor cicáit is járok etetni, mégis negatív lett a toxoplazma szűrésem, többször is, még soha nem estem át rajta. Amúgy egy rosszul megmosott paprikától vagy földiepertől is el lehet kapni, nem kell démonizálni a macskákat feltétlenül.

2010. ápr. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!