Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a betegség neve, ha csak...

Mi a betegség neve, ha csak "olvasó-szemüveget" adtak?

Figyelt kérdés

Most jövök a szemészetről. A doktornő azt mondta, hogy az a baj a szememmel, hogy az egyik kicsit szétáll a másiktól. Ezért mikor olvasok, akkor hamarabb fárad a szemem, mivel befele kell tartsák az inkább kifele állót az izmok. Olyan szemüvegre van szükslgem, mondta, amit csak tanulásnál, olvasásnál kell használnom. Emlitette a betegség nevét is, de mire hazaértem, elfelejtettem:-s...tudna valaki segiteni?


u.i: keresgéltem már a goggelen de eredmény nélkül, sajnos.


16L


2009. máj. 15. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nehezen fókuszál egy irányba a két szemed, az az astigmia.
2009. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Astigmia az az, amikor cylinderes szemüveget adnak. Szerintem amit te kérdezel, az a hypermetropia (távollátás).
2009. máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egy irányba áll a két szeme, akkor biztos vagyok benne, hogy cylinderes szemüveget kapott. Távollátásnál nincs ilyen probléma, csak az astigmatismusnál.
2009. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!