Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét (PRK) után...

Lézeres szemműtét (PRK) után egy héttel mennyire látok majd jól?

Figyelt kérdés
PRK szemműtétem lesz, az érdekelne, hogy egy héttel a kezelés után mennyire fogok látni? Mennyire lesz érzékeny a szemem a fényre (nem a szabadban), ha nem teszek fel napszemüveget bent, akkor az úgy jó-e? Mennyire látok majd élesen KÖZELRE? Rövidlátó vagyok egyébként, de úgy tudom, hogy először távolra fogok majd jól látni, közelre homályosan.

2011. dec. 27. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól fogsz látni, bár közelre kevésbé. Nekem is olyan egy hét körül volt, mire végre tudtam olvasni, bár egy egészen picit még homályos volt. A fény meg nem volt az igazi, az első pár napot inkább átaludtam, mert ki se tudtam nyitni a szememet nagyon - ha meg igen, abban nem volt köszönet (akkor éppen nem találtam túl jó ötletnek, hogy belevágtam; nem láttam semmit, fájt a szemem, szemüveggel és nélküle is homály volt a világ... :D) De aztán szépen lassan javult a dolog - meg amikor kivették a kontakt lencsét, azután már kapásból sokkalta jobb volt.


Egy ideig amúgy igényelni fogod a félhomályt odabenn is, de egy hét után azért már hozzá lehet szokni. Szóval nem vészes, csak az első pár nap nem az igazi. Ha nem tudsz jól aludni magadtól, valami könnyű altatót ajánlok, de a műtét után nekem adtak is :)

2011. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Sok sikert a műtéthez!Az egyik ismimnek volt ilyen műtétje de ő távolra nem látott jol.Neki aránylag jol ment ez az egész mert nem voltak akkora fájdalmai a szemére ( csak 1 éjszaka volt neki rosszabb) amugy Szerintem hamar fogsz már látni közelre is csak arra vigyázz hogy ha kimész hord a napszemüveget amit adnak! (elsö napokban sztem a TV-t se tudod majd nézni mert zavarni fog.(Nem merem megkockáztatni) de 1 hét után sztem már hha nem vagy olyan nagy fényben akkor nem kell a szemüveg sem.De akármi is legyen sok szerencsét és kitartás!!!
2011. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem keddi napon volt a műtét, következő hétfőn mentem dolgozni, pár napot én is csak pihentem a sötét szobában, de nem fájt vagy ilyesmi, jólesett pihentetni. A neonfény viszont zavart utána 1-2 hétig, de ez is szépen elmúlt. Tévét én sem tudtam nézni 3-4 napig, homályos volt, de utána kitisztult. Én nagyon örülök, hogy megcsináltattam, 10 éve már, de semmit nem romlott, teljesen felszabadító érzés.
2012. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!