Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem tudom betenni a kontaktlen...

Nem tudom betenni a kontaktlencsét! Ötletek?

Figyelt kérdés
-1.25 a szemem tehát elég rossz! szemüveges vagyok de csak itthon hordom ... nagyon szeretném betenni de egyszerűen nem merem beletenni :S egyszer már megrendeltem 2 napig küszködtem vele de semmi
2012. jan. 8. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

lágy kontakt lencse? bár asszem csak ilyet gyártanak manapság..

először is mosd le kontaktlencse folyadékkal és nezd meg hogy van-e rajta bármilyen apro szennyeződés. aztán (csak egyféleképpen lehet betenni ugy hogy ne szurja a szemed) nézd meg hogy ne kiforditva tedd be. Tedd rá a mutató a jobb ujjadra a bal kezeddel huzd szét a szemhéjadat(le és fel irányba) majd kozelisd meg a jobb mutatoujjaddal amin a kontaktlencse rajta van, majd ha eleg kozel viszed rácuppan...ha nem cuppan rá rendesen akkor ne dorzsolgesd a szemed a kezeddel, hanem és ne is pislogj kulonben kiesik, hanem a szemgolyodat iranyisd fel le oldalra, hogy a lencse helyesen ráfeszüljön a szemedre.


Amugy ha nem megy akkor menyj vissza az optikaba ahol vetted és kérd meg hogy tanitsanak meg betenni, én is igy tanultam meg

sok sikert

2012. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2012. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Pont úgy kell ahogy tanították az optikában, gondolom ott is be kellett tenned, akkor most hogyhogy nem mered? Semmi bajod nem lesz tőle. Csak nyugodtan.
2012. jan. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Már az optikusnál se tudtam . Ez 2 éve volt és most úgy döntöttem megint megpróbálom. csak nagyon óckodok a szembe nyúlástól!
2012. jan. 9. 15:47
 5/14 anonim ***** válasza:
Arról az optikusról meg van a véleményem, Nem volt elég türelmes. Jobb helyen el sem engednek addig, mig legalább egyszer nem sikerült. Mindenki meg tudja tanulni, és nem kell a szemgolyódhoz nyúlni. Van akinek a pislantó reflexet kicsit nehezebb leküzdeni, erre vannak a technikák. Nézd meg a videót amit küldtem, ugorj neki mégegyszer. Miután már sikerült párszor, a pislantó reflex is gyengülni fog.
2012. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azzal nincs baj! Egyébként megnéztem köszi. Az a baj hogy ülök a tükör előtt ujjamon a kontaktlencsével és mereven nézem a szememet és közelítem közelítem és egyszerűen nem merem belerakni
2012. jan. 9. 16:12
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát, ha még ez a pici biztatás segít: amikor a helyére kerül (a folyadék szinte oda vonzza), kimondottan kellemes, mert a folyadék olyan hűs érzés. És tényleg nem kell a szemgolyódhoz érni. Bátorság! Én először még a tartóból sem tudtam ügyesen kihalászni, egy hét múlva pedig nem tartott öt másodpercig sem az egész művelet.
2012. jan. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Gondolj arra hogy nem fogsz a szemedhez érni, csak a kontaktlencse ér hozzá, de az más. Egyáltalán nem rossz érzés. Bajod sem lesz tőle. Mondjuk szerintem újra egy optikushoz kéne menned, aki normálisan segít is meg minden. Én is több mint egy óráig próbálkoztam ott elsőre, de végül csak sikerült. Ha olyan az orvos akkor már fél óra múlva elküldött volna, de inkább biztatott, segített, mutatta hogy csináljam, megnyugtatott. Én is féltem a szememhez érni, de hát nem is kell hozzáérni.... megsérteni sem tudod, hacsak nincsenek nagy műkarmaid.
2012. jan. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Nekem az is segít, hogy amikor teszem be akkor nem nézek oda, hanem félre nézek. Egyébként érdekes, hogy így is kiadták... én vagy ötször is visszamentem mire sikerült, és csak utána adták oda. Ha egyszer sikerül, utána magabiztosabb leszel, és később már zsipsz- zsupsz menni fog :) Sok sikert!
2012. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Betenni nem nagy dolog...kivenni az igazán nagy kihívás:)) nekem műkörmöm volt amikor megkaptam, legalább félóráig vacakoltam mire ki tudtam venni...
2012. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!