Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lenne egy kérdésem. A 2+-os...

Liuja.4 kérdése:

Lenne egy kérdésem. A 2+-os szem még megjavulhat?

Figyelt kérdés
Szóval 2+,2,5+-os lett a szemem a vizsgálat során. Egyik barátnőm azt mondta hogy ha hordom akkor az még megjavulhat. Mert neki -(minusz)-os a szeme és az elvileg már nem gyógyulhat meg. ez tényleg igaz? akor méég meggyógyulhat a szemem? De az a gáz, hogy én mindent látok. semmi homályos semmi. kérlek segítsetek!
2012. jan. 12. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
lézeres szemműtéttel rendbe hozható
2012. jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy a -1-2 dioptriás szem javulhat 40 éves kor körül.
2012. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Idősebb korban javulhat a minuszos szem, a pluszos csak rosszabb lehet. A szemüveg nem javít a látáson, csak segít látni amíg rajtad van. Ha pluszos akkor közelre látsz homályosan, távolra jól.

Van szemtorna ami talán segíthet, ha még fiatal vagy akkor azt csináld rendszeresen. Később már az sem segít, csak addig amíg fejlődésben vagy.

2012. jan. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A pluszosra is van esélyed, hogy megjavuljon, ha még fiatal vagy. Sokaknak tizennéhány éves korukban romlik a szemük mínuszos irányba, ha ez nálad is bekövetkezik, akkor attól éppen megjavulni fog. Sok szerencsét! Persze az is lehet, hogy többet romlik mínuszos irányban, mint amennyire most pluszos, és akkor mínuszos szemüvegre lesz szükséged.
2012. jan. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!