Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Használ valaki TopVue kontaktl...

Használ valaki TopVue kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Nézegettem neten, és amellett, hogy olcsóbb, mint amit most használok, jobb az oxigénáteresztő-képessége. Ha használsz ilyet, előtte milyen lencséd volt, hogy vált be a TopVue?

2012. jan. 21. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Oxigénáteresztő képesség: 26 Dk/t

Ez semmi, ha most ennél is rosszabb van neked akkor az elég baj. Kivéve ha nem hordod napi szinten, vagy max napi 1-2 órát használod csak, akkor még oké. Bár akkor sem jó.

100 Dk/t körül jó, a TopVue a közelében sincs. Én biztos hogy nem vennék ilyen lencsét, vannak kicsit drágábbak, amik sokkal jobbak.

2012. jan. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hordom napi szinten, voltam szemvizsgálaton, semmi baja a szememnek. De nem a kérdésre válaszoltál :(
2012. jan. 22. 10:34
 3/4 A kérdező kommentje:
Mondj a 3800 Ft/6 db-nál KICSIT drágábbat, ami sokkal jobb.
2012. jan. 22. 10:35
 4/4 anonim válasza:
100%

Mintha bárki is tudná, hogy mit jelent az oxigénáteresztő képesség. Körülbelül annyit, hogy minél nagyobb egy lencse áteresztő képessége, annál ócskább maga az alapanyag. Teljesen felesleges, és nevetséges már a Naprendszer határáig tolni ezt az értéket, amikor az ember szemén maximum 10-12 órát van egy napi kihordású lencse. A víztartalom is egy szép szám, és mindenki azt hiszi, hogy minél magasabb, annál jobb, csak épp pár óra már bőven elég ahhoz, hogy rászáradjon az ember szaruhártyájára, mert gyakorlatilag elkezd olvadni az ember szemén.


A TopVue lencsék gyakorlatilag a legjobb minőségű lencsék kényelem, és komfortérzet szempontjából. 13 éve hordok lencsét, és a közelébe nem jön semmi.

2013. dec. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!