Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 2 éve látóideggyulladasom...

2 éve látóideggyulladasom volt, mennyi az esélye, hogy szklerozis multiplexem lesz?

Figyelt kérdés

2012. jan. 29. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

A szklerózis multiplexnek egyik velejárója (tünete) lehet a látóideg gyulladás, több más olyan tünettel egyetemben amelyek más betegségek tünetei is lehetnek.

Ha diagnosztizált SM beteg vagy, előfordulhat, hogy jelentkezik látóideg gyulladás is de nem egyenes következménye. Fordítva pedig végképp nincs ok, okozati összefüggés.

2012. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszodat.Azért érdekelne,mert a neten olvastam,hogy akinek látoideggyulladasa van,annak nagyobb az esélye a szklerozis multiplex kialalakulasara a késobbiekben.Jártas vagy ez ugyben? nem vagyok SM beteg
2012. jan. 30. 00:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem vagy SM-es, csak a példa kedvéért vettem be a mondatba. Nem, nem vagyok jártas, csak azért olvasgattam utána a témának, mert édesanyám révén érintett voltam benne, de ő sem SM-es volt, hanem Parkinzonos, az is idegrendszeri típusú betegség, ezért mindent elolvastam, ami csak a látóterembe került.
2012. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is ne olvasgass a neten...

Nekem 4 éve volt látóideg gyulladásom.

AZ SM-et kizárták a negatív liqvor eredmény miatt.

Ugyanannyi esélye van kiújulni, mint egy mandulagyulladásnak, ezt nem lehet tudni...

2012. nov. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!