Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet a baj? (kontaktlencse)

Mi lehet a baj? (kontaktlencse)

Figyelt kérdés

Valamiért mikor beteszem csíp, és nem értem miért. Teljesen bekönnyezik a szemem és irtóra piszkálja.


Megnéztem és nem szakadt el. Kezet mosok mindig előtte, de nem értem hogy mi a gond... 1 hónapra jók az enyéim, de még nem telt le és nem igazán értem. Eddig csak a baloldali csípett kissé, most meg már a jobboldalival is ez a helyzet.


A fertőtlenítésükkel lehet a baj? Nem reggel cserélem ki a folyadékot hanem este, de mindennap.


Nagyon nem értem hogy miért van ez. Eddig nem volt. :/



2012. febr. 1. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem használsz új folyadékot? Nekem volt egy fajta, ami csípett, más nem. Ezenkívül, ha lágy lencséd van (lehet, hülye kérdés) de biztos, hogy nem raktad be kifordítva? Velem már előfordult, és nagyon zavarta a szemem, onnan vettem észre.
2012. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem, mióta tévesztettem egyszer, azóta figyelek erre. :D


iWear -t használok, de nem hiszem hogy a fertőtlenítő miatt, hisz eddig is ezt használtam és eddig nem volt belőle gond :/

2012. febr. 1. 13:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nézesd meg optikussal (nekik van nagyítójuk hozzá), előfordulhat, hogy gyári hibás a lencse, és olyyan kis sérülés van rajta, hogy szabad szemmel nem látszik. Más nem jut eszembe.
2012. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hmm... nem rossz ötlet, de nem hiszem hogy gyári hiba, mert nem most ez az új (mármint január 12. -étől kb hordom ezt) és eddig nem volt vele probléma csak így már a végén mikor kezd lejárni. Lehet én piszkálhattam meg akaratomon kívül. "^^
2012. febr. 1. 13:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem van olyan, hogy amikor fokhagymát, vagy erős paprikát szeletelek, utána akármennyiszer mosok kezet, "csípős" lesz a kontaklencse. Nem lehet, hogy ettél valami erőset?
2012. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, ma nem :)
2012. febr. 1. 13:17
 7/11 anonim válasza:
Én Solo Care AQVA-t használok és soha nem csípett mg
2012. febr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Folyadék miatt szokott ilyen lenni legtöbbször. Én a Rossmannosat ajánlom, az iWear-nél mindenképp jobb. Meg nem is drága, szóval mindenképp megéri megpróbálni.
2012. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi (:
2012. febr. 2. 13:07
 10/11 anonim válasza:

Szia !


Miután erőspaprikát ettél alkohollal, vagy acetonnal( körömlakklemosóval)jó alaposan töröld át a kezed vagyis azokat az ujjaid amelyikhez ért, és amelyikkel a lencsét veszed ki, majd moss kezet.


Ez használ ! :)

2012. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!