Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az 1-2 hetes Kontakt lencse...

Az 1-2 hetes Kontakt lencse mennyire biztonságos? Mi kell hozzá? Én csak napi lencsét használtam eddig. Tudtok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés

Sajna így elég drága, hogy kell 2 doboz /ho és még ha neten veszem akkor sem jövök ki annyira jól vele, ezért gondoltam áttérek a napiról a 1-2 hetesre. erről szeretnék felvilágosítást. NEM! szeretnék 5000 ret fizetni egy optikusnak csak hogy "beavasson". már fél éve viselem a napi lencsét, panasz nélkül.


szemeim adatai:


8.5 / -5


Köszönöm!



2012. febr. 20. 12:34
 1/9 A kérdező kommentje:

Jah, és amit jelenleg viselek, az a :


One Day Acuvue Moist a Johnson n' Johnson tól...

2012. febr. 20. 12:36
 2/9 anonim ***** válasza:
a havi vagy akar 3 havi lencsevel sincs semmi gond. a higieniara ugyelni kell aztan ennyi. nem masabb mint a napi lencse csak annyi hogy nem dobod el minden nap hanem az adott ideig hordod. kell hozza lencse tarto es folyadek...
2012. febr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Pedig ha lencset valtasz kellene eloszor probalencset kerned belole, mert mi van ha megveszd es nem is birja a szemed? Azt eladni mar szinte lehetetlen. De egyebkent ugyanolyan jo a 2hetes es havi lencse is mint a napi. A kulonbseg hogy estere folyadekban kell tarolnod es megtisztitani. Nekem Acuvue oasys van, egyik legjobb. Folyadekbol a Rossmanban kaphatot ajanlom, olcso es jo.
2012. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valóban, nekem havim van a kezdetektől, és jól bevált. Persze, ilyenkor ha véletlen gikszer van, elszakad, elvész, akkor jobban szívom a fogam, de ilyesmi csak eleinte történt, amikor rutintalan voltam.

Egyszerűen minden nap gondosan le kell öblíteni és friss folyadékba helyezni a kis tartályban. (Ilyet a legtöbb ápoló folyadékkal jár, benne van a dobozban.)


Annyi különbség van még, hogy strandolni ajánlatos napival menni, mert ha a haviban véletlen megtelepszik valami baci, akkor ugye azt még sok napon át rakosgatod a szemedbe, és beteg lehet tőle. De az igazat megvallva, mivel nem vagyok nagy úszó, és a fejem általában nem is teszem a víz alá, vagy csak szorosan csukott szemmel, én nem szoktam napit venni a strandra sem.

2012. febr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

79%, nagy köszönet. sokat segítettél. annyit még kérlek árulj el, hogy mivel kell mosni a lencsét, magával a folyadékkal, vagy erre van külön tisztító folyadék is? Sajnos nem találok megfelelő lencsét, 8.5 görbülettel. pedig szerettem volna maradni az Acuvue termékeknél, lehetőleg olyan anyagból készült és méreű lencsénél mint amit most viselek, ugyanis ez be vállt, és az előtted szólónál leírt gondok elkerülése végett lett volna ez jó.

Egyszer próbáltam más lencsét, még a legelején, azt nem bírta a szemem, de az nagy volt 8.7 es. és valószínűleg azért. Sajna a szilikon-hidrogénes Johnson n' johnson-t sem bírja a szemem, olyan egy idő múlva mintha valami kemény lenne benne, szóval az is kilőve...

2012. febr. 20. 12:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, a sima ápoló folyadékok ma már öblítésre, tárolásra egyaránt jók. Öblítés alatt nem kell marha nagy mennyiséget érteni, ez annyiból áll, hogy a tiszta tenyeredbe csöppentesz egy keveset belőle, belerakod a lencsét, picit az ujjaddal átsimítod, mehet a kis tárolóba, majd a másik is ugyanígy.


Én most ilyen szilikon-hirogél lencsét használok, ezt elvileg napokig ki se kéne venni, de az optikusom azt javasolta, hogy ennek annyira ne dőljek be, a szemnek az a legjobb, ha éjjelre kiszedem a lencsét, és én eszerint is csinálom. Ez a lencse azért jó, mert a régi csak 12 órát lehetett benn egyhuzamban, ezek meg többet is, így jobban megfelelnek az életmódomnak.


[link]



A méretben sajna nem tudok segíteni, esetleg ha felveszed a gyártóval vagy valamelyik magyar forgalmazóval a kapcsolatot, lehet, hogy tudnak hozatni megfelelőt.

2012. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja és simán optikában vehetsz szerintem egyhavi próbalencsét is, ha már tudod pontosan, milyet szeretnél.


Én negyedévi vagy félévi adagot szoktam rendelni az optikusomtól, fél évre kb. huszonvalahányezer, de nem emlékszem pontosan. Talán netről olcsóbb, de én elég paranioás vagyok, ha a szememről van szó, máson spórook, ezen nem. Az optikusom garantálja, hogy azt kapom, ami a legjobb.

2012. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ha van egy optikusod/szemészed/kontaktológusod, akihez jársz, telefonon is felhívhatod, hogy ha át szeretnél állni hosszabb használatúra, melyiket ajánlaná. Nem feltétlen akar rögtön vizsgálni is, lehet, hogy egyszerűen legközelebb már olyat rendel neked. (Bár nem tudom, eddig hogy szerezted be a lencsét, és van-e ilyen megbízható embered, az enyém biztos simán belemenne.)
2012. febr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt megértem hogy vigyázol a szemedre, de most mondok valamit. Oké, lehet elmegyek megnézettetem a szememet egy optikussal, sajnos a méret miatt, és kikérem a véleményét mely lencse lenne a megfelelő nekem, de! lehet venni havi lencsét, 6!! darabosat 5-10 ezer forintért az interneten(márkától függ). A lencsék ugyan azok. Bontatlanok. original csomagolásúak. Ahogy a gyárból kijöttek... ugyan azok a lencsék, ugyan az a csomagolás amit az optikában megveszel, esetleg csak nem Magyar nagykerből hozzák, hanem külföldről, ahol olcsóbban szerzik be. rendben van hogy optikussal konzultálsz elsőként, de nem muszáj az optikában megvenni a lencsét ahol minden költség még rájön. ha tudod milyen lencse kell, megrendelheted a neten is.
2012. febr. 20. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!