Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nekem még soha nem volt...

Nekem még soha nem volt szemüvegem és kontaktlencsém se. Melyik legyen elsőnek?

Figyelt kérdés
18/L
2012. febr. 28. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Pár éve nekem azt mondták,h kontaktlencsém csak akkor lehet,ha 1 évig hordtam szemüveget,de hallottam,h újaban ilyet nem mondanak. Szerintem szemüveget vegyél elsőnek,mert úgy kicsit megszoktatod a szemed a dioptriával kontaktlencse előtt és a másik ok pedig az,h a kontaktlencsét nem mindenki birja egéssz nap hordani és a szemüveg a pihentető,de ismerek olyat is,aki mindig kontaktlencsét hord. De kontaktlencse vétel előtt úgy is van próbalencse. Próbáld ki előtte milőtt döntessz,h neked mennyire zavaró v kényelmes és az alapján dönts.
2012. febr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Szerintem simán jó a szemüveg. Őszintén szólva én nem hordok, mert nincs szükségem rá, de úgy hallottam, hogy a kontaklenncsével sok a macera, illetve nem mindig kényelmes, okozhat irritációt, és a többi.


Igen divatos, vagány szemüvegkereteket árulnak manapság. Zsebbenyúlós a történet nyilván, de egyszeri kiadás. A kontaklencsés történet kezdetben olcsóbb, de ott hosszútávon kell beletolni sokszor a pénzt.

2012. febr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

10 éves korom óta szemüveges vagyok, ÉÉÉÉN, a Maugli-lány... elképzelheted, mekkora csapás volt...

mindig is kontaktlencsét akartam.

Aztán amikor oda jutottam, hogy lehet, azt hittem bet.jok olyan rossz volt.

bekönnyezett a szemem, nem volt komfortos, ráadásul a szemüveg jobban áll...:D


Azóta eszemben nincs letenni a szemüveget, bár tény, hogy amikor 10 évben egyszer búvárkodnék, sokért nem adnék egy kontaktlencsét a búvárszemüveg alá, de hát ez van, túl lehet élni.


Elsőnek mindenképpen szemüveget ajánlanék, a kontaktlencse technológiája tényleg sokat fejlődött, de iszonyú macerás.


vízben nem áztathatod, a sminkkel nagyon sok gondod lesz, ha egy picike kis szösz is kerül a kontaktlencse és a szemlencséd közé, hát egész nap kipirosodott szemmel járkálhatsz, nem beszélve a fincsi kis fertőzésekről amit könnyebb elkapni, mint hinnéd...


Például fiatal lány vagy, elmész egy buliba, vagy egy fesztiválra kontaktlencsében.

Viszed magaddal a kis lencsetartód, a kis folyadékot hozzá, és ahányszor kiveszed meg beteszed, steril kézzel kell ezt tenned...

Innentől esélytelen a dolog...:(


Pláne mi van, ha kiesik - mert könnyen kidörzsölheted ha mondjuk nem figyelsz épp és reflekszből dörzsölsz egyet a szemeden...


Szerintem szemüveg legyen először, és ha nem szereted meg (sok pasi szerint kifejezetten szexi titkárnők leszünk tőle:)), akkor még mindig ráérsz kontaktozni...:)

2012. márc. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először szemüveg.

Kontaktlencsével önmagában nem sokra mész mert bizonyos esetekben nem használhatod, ilyen a láz, szemgyulladás.

Kontaktlencse mellé mindenféleképpen kell szemüveg.


Nekem most lett kontaktlencsém több mint 10 év szemüveghasználat után. Most is használom a szemüveget és ha hozzászokik a szemem a lencséhez akkor csak este lesz rajtam szemüveg amikor már itthon vagyok, meg akkor ha nem megyek sehova.

2012. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szemüveg. csak keres ami jól áll.
2012. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!