Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A +os szemüveg az csak olvasós...

A +os szemüveg az csak olvasószemüveg vagy állandóan hordjam?

Figyelt kérdés

Az egik szememet +2.0 nak a másikat +0,5- nek mérték be több helyen, de én közelre tök jól látok és nem értem ezt.ráadásul azt mondták állandóan hordjam a +-os szemüveget amit nem értek hisz elvileg a +-os az csak olvasószemüveg nem?

( én most csak szgépezéshez hordom ..)


2012. márc. 23. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Honnan veszed hogy a + olvasószemüveg? A + távollátók üvege!A távollátó alapban távolra jobban lát és közelre kell inkább üveg.
2012. márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Allandoan kell hordani. Olvasoszemuveg 40 eves kor folott kell. Addig csak egy szemuveg letzik, amit mindig kell hordani, legyen az +os vagy -os.

A szemed lealkalmazkodja a +dioptriat. De gondolom delutan mar farad a szemed. Tedd fel reggel es megszunnek az ilyen problemak.

2012. márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért

2. válaszoló: Hogy érted, hogy 40 éves korig, ha vki szemüveges, akkor azt állandóan kell hordania? 22 éves vagyok és közelre látok rosszul, meg is mondta a szemorvos, hogy csak olvasáshoz kell felvennem a szemüveget. Akkor ez hogy van?

2012. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem az a gondom hogy közelre látok és mégis +-osat adtak

viszont ebben meg 2 méternél messzebbre egy kanyit se látok, és közelre se jobban mivel eddig se láttam rosszul közelre..

2012. márc. 23. 14:42
 5/9 A kérdező kommentje:
mármint a szemüveggel nem látok 2 méternél messzebbre : amughy nélküle igen :)
2012. márc. 23. 14:46
 6/9 anonim válasza:
Szia! Ugyanez a problémám nekem is. Tegnap hoztam el a szemüvegem, és nekem is +1-es... messzire, alig látok vele, közelre meg eddig se kellet :S nem értem, miért nem -os-at kaptam... mind1 ha nem javul, akkor ha lehetséges lencsét cseréltetek, mert nem hinném, hogy hozzászokik a szemem :S
2012. márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Akkor valószínűleg a kérdezőnek és az utolsó válaszolónak akkomodációs görcse lehet. Ez azoknál áll fent, akik sokat néznek közelre, sokat tanulnak, olvasnak, vagy számítógéppel dolgoznak.

Sok közelre nézéskor a szemlencse domborúvá válik. Ezt kis izmok biztosítják. Ha tényleg sokat nézünk közelre, akkor az izmok görcsössé válnak, a szemlencse domborúbb marad, akkor is, amikor utána távolra nézünk. (Távolra tekintéskor egyébként a szemlencse laposabb.) Szóval a szemlencse nem tud megfelelő alakú/törőerejű lenni, mert az ezt szabályozó izmok görcsben vannak.

Ezt +-os szemüveggel kell javítani, ami kezdetben lehet, hogy nem a legmegfelelőbbnek tűnik. A lényeg, hogy minél többet kell hordani. Ha tényleg nem lesz jobb idővel, lehet reklamálni.

Hát valami ilyesmiről lehet szó. A +-os szem eléggé bonyolult. Nekem is kicsit magas.

De nem meséltek erről a vizsgálatkor?

A 3. válaszolónak meg sztem mindig kellene hordania a szemüvegét. Mert a +-os szem alapban távolra akár 3 dioptriát is le tud dolgozni, tehát élesen lát az illető, úgy, hogy a kis izmocskák a szemben a szemlencsét megfelelő alakúvá teszik. Amikor egy ilyen szem közelre néz, akkor még jobban domborúbbá kellene válnia a szemlencsének, de mivel ezt már megtette távolra, közelre már nem megy és olvasási problémák lesznek. Szóval az a dioptria távolra is megvan, csak a szem ledolgozza, amitől elfáradhat a szem, fejfájás lehet stb.

Remélem valamennyire azért érthető.

2012. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Okés Köszi a válaszod! Így már érthető, hogy miért kellett +os. Ma már sokkal jobb egész nap rajtam volt, igaz a nap elején majd szétment a szemem, meg messzire alig láttam de már kezdem megszokni :)
2012. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A +0.5 az szinte semmi, azt nem is érdemes beletenni. A +2 helyett is lehet kicsit kevesebbet, mondjuk +1.5-öt, mert fiatal vagy. Távollátóknál kompenzálja magát a lencse, domborúvá teszi magát. Idősebb korban se közelre, se távolra nem fog menni szemüveg nélkül. Ha távolra jól látsz úgy, hogy letakarod egyszer az egyik, majd a másik szemed és külön-külön jól látsz távolra, akkor nem fontos szerintem hordanod.
2012. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!