Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Igaz, hogy ahhoz h kontaktlenc...

Igaz, hogy ahhoz h kontaktlencsére válts 2 hónapig állandóan szemüveget kell hordani?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
én 1 évről tudok :D
2012. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Ha lencsét akarsz akkor azt kérsz és adnak. Szemüveg sem kell hozzá. Nekem sem volt soha. Persze optikában szeretnék mindenáron rásózni az emberekre a drága szemüvegeket, de meg kell mondani hogy az nem kell és kész.
2012. jan. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te szegény, ezt a kapitális marhaságot ki próbálta veled megetetni??? Ha magadtól belegondolsz, Te is rájössz: mi a fene lenne a logika ebben? Egyébként pedig ne itt érdeklődj ilyesmiről, hanem a szemorvosnál, aki felvilágosít a kontaktlencse minden tudnivalójáról.
2012. jan. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 _Gabe_ válasza:

szó nincs erről.

Érdeklődj egy ofotértban, hogy melyik boltban van optometrista. (délinél tuti van és ajánlom is!) Az majd válaszol minden kérdésedre, sőt lencsét is ad!

Orvoshoz is mehetsz!


A kontaktlencsénél három fontos "idővel" kapcsolatos kérdés van:

1. mennyi idő alatt szoktatod rá a szemed (ez a mostani lágy lencséknél már nem gond általában)

2. mennyi ideig tudod hordani naponta. Ez emberfüggő, de én annak idején akár reggel 7-től éjfélig hordtam, mert szükségem volt rá...

3. mennyi ideig hordható az adott lencse (napos, 2 heti, stb.) Ezt célszerű betartani... (igaz én a 2 hetes másfél hónapig hordtam, minden gond nélkül; azt úgyis érzi az ember, ha már szükséges a csere - de persze ez nem játék...)

2012. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hülyeség. Nekem rögtön lehetett hordani és az már vagy 10 éve volt.
2012. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tatabike ***** válasza:

Azért lassítsunk egy kicsit, emberek. 16 éve hordok kontaktlencsét, előtte szemüvegem volt 6 évig.

1. Lehet egyből lencsével kezdeni, de azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a szemüveg és a kontaklencse dioptria-értékei nem ugyanazok, abból az egyszerű okból kifolyólag, hogy a k.lencse közelebb van a szemed azon részéhez, amely a beérkező fényt érzékeli.

2. Azért ajánlott szemüveggel kezdeni, mert az esetek 90%-ában ha valakinek látásjavító eszközre van szüksége, az befolyásolja a szem állapotának későbbi alakulását, vagyis nem valószínű, hogy a kezdeti dioptria fog kelleni pl. egy év múlva is. A lencse nagyon macerás a kezdeti időkben, van akinek pl. soha nem lehet, mert nem tudja elviselni/megszokni, a szem sokkal jobban/könnyebben hozzászokik előszőr egy szemüveghez. Aztán ha már mondjuk egy fél éve nem változik a dioptria, akkor lehet újra 'kínlódni', hogy megszokja a lencsét is.

Szóval szerintem nem szerencsés a szemünket megerőltetni dioptriával meg idegen testtel egyszerre, egy időben. Sok az neki, vigyázzunk rá, mert nem lesz másik...:)

2012. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezen kívül az első napokban csak 4, majd 6, 8 és végül 12 órát lehet bent a lencse. Ha csak gyenge a dioptria, akkor még ok, de ha magasabb, akkor ugye a fennmaradó időben vagy nem látsz rendesen, vagy szemüveget hordasz. Lencseviselés mellett egyébként is kell, hogy legyen szemüveged, hiszen ha a szem begyullad, akkor sem hordhatsz lencsét, márpedig egy kötőhártya gyulladást elég egyszerű összeszedni.


Szóval bár a két hónapi szemüvegviselés nem hiszem, hogy kritérium, szemüvegnek igenis lennie kéne a lencsét viselőknek is.

2012. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!