Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van akinek sikerült már...

Van akinek sikerült már megjavítani a látását?

Figyelt kérdés

Bal kezes vagyok. 15 éves koromig abban a hitben éltem, hogy "bal szemes" is. Ekkor derült ki egy random sulis szemvizsgálaton, hogy valójában Rossz a jobb szemem.

cirka +6-os homálynak felel meg a kép amit alkot, de a diagnózis szerint a szemem egyszerűen "nem tanult meg látni". Azaz a szemem jó, a fény jó helyre érkezik, de az agyam nem tudja feldolgozni az infot.

Éppenezért a szemüveg sem használ (6 dio különbség egyébként sem pálya).


Valaki jár(járt!?) hasonló cipőben? hogy tanította meg a szemét látni?


én olvasni szoktam jobbszemmel hogy fejlődjön ha eszembe jut, meg igyekszem rákapcsolni a helyes képalkotásra pl. egy rendszámtábla szuggerálásával...

de igazából nem tapasztalok javulást és orvos szerint még roszabbodhat is a dolog idővel.


Gyakorlatilag soha nem láttam még két szemmel a világot, mindig csak a bal szemem alkot képet s olyankor a jobb kikapcsol. Kintről ez nem látszik, mert ugyanúgy mozognak de ez a helyzet.


A jobb szememmel minden oké.


Tehát van tippje valakinek jó szem-pedagógiai módszerre?



2012. márc. 28. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kancsal vagy, akkor a takarásos módszer talán segít valamit, vagy hogy az egyik szemet közelre, a másikat távolra korrigálod, és ezt váltogatod. 6 dioptria különbségre pedig nem szemüveg kell, hanem kontaktlencse. De nem fogod már két szemmel látni a világot.
2012. márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

kancsal nem vagyok, azt írtam :)

és hogyan kell "korrigálni"?

2012. márc. 29. 22:23
 3/3 anonim ***** válasza:

"Bal kezes vagyok. 15 éves koromig abban a hitben éltem, hogy "bal szemes" is. "


Azt írtad, hogy fiziológiailag nincs semmi gond a jobb szemeddel, vagyis 'csak' trükközni kell. Az önszuggesztiót javaslom. Meg kell próbálnod elhitetni magaddal, hogy 'jobb szemes' is vagy. Ha kell, tanulj meg jobb kézzel is írni és közben mondogasd, hogy ahogy egyre jobban írok a jobb kezemmel, egyre jobban látok a jobb szememmel. Vagy: fogmosás közben nézz a tükörbe és képzeld ezt magadról: a legszebb dolgokat a jobb szememmel látom meg először.

.. stb.

Ez a dolog elég bugyutának tűnik, de ezek a mondatok valahogy úgy működnek, mint ahogy az esőcseppek alakítják a felszínt. Ajánlom figyelmedbe a bácsit:

[link]

2012. szept. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!