Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ma voltam kontaktlencse...

Ma voltam kontaktlencse berakás próbán. Bénáztam, egy óra alatt nem sikerült beraknom. Ötletek, hogy legközelebb már menjen?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem is nehezen ment és megy azóta is. berakni nagyjából 15 perc és többnyire az alatt egyet ki is dobhatok, mert leejtem. nekem napi van, csak alkalmanként viselem azt.

én úgy csinálom, hogy az alsó szemhéjam jól lehúzom, a felsőt fenn tartom és a lencse alját beillesztem alulra, majd rányomom a szemgolyómra és pislogok. persze többnyire sokadszorra sikerül csak.

én kivenni is alig tudom. azt úgy szoktam, hogy kinyitom a szemem és ujjal a lencsét a belső szemzúg felé tolom. többnyire ez is fél óra, de az összecsípős módszer amit tanítottak nekem nem megy.

sok sikert

2011. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem már több mint 1 éve van,és hát az elején nekem is nehéz volt,mondjuk 1 órát nem szöszöltem el vele,de szerintem fél óra tuti volt.Ma már 2 mp az egész.Igazából gyakorlás kérdése.A lényeg,hogy ne félj belenyúlni a szemedbe,nem fáj,és semmi bajod sem lesz tőle!!!Idővel majd megszokod,és ez lesz a világ egyik legtermészetesebb dolga:)

Én úgy szoktam csinálni,hogy lehúzom az alsó szemhéjam vagy mimet a a jobb kezemen a középső ujjammal,a mutatón van a lencse,a másik kezemmel pedig a felső szemhéjam húzom fel egy picit.Aztán ráteszem a szemgolyómra,becsukom a szemem,kicsit pislogok és jó is.Kivenni meg úgy szoktam,hogy a külső szemzugba húzom,és onnan könnyen ki lehet már venni,szinte magától kiesik:)

2011. jún. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem ötödik alkalommal sikerült először betenni, és utána is nagyon lassan ment 15-20 perc volt. Aztán szépen lassan megszoktam, már nem volt furcsa az érzés, megszoktam, hogy a szememben matatok. Ma már sec perc alatt sikerül :)

Konkrét ötletet nem igazán tudok mondani, nekem előtte több ismerősöm is megmutatta, hogy ő, hogy csinálja, azt mondják, hogy ez segít. A lényeg, hogy ne add fel, először mindenkinek nehezen megy, de később ráérzel az "ízére".

Sok sikert :)

2011. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!