Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van ez (első kontaktlenc...

Miért van ez (első kontaktlencse)?

Figyelt kérdés
Próbalencsém van még (mínuszos), amikor beteszem elég furcsán látok. Távolra elég jól de nem mondanám hogy teljesen élesen, közelre viszont nagyon zavaróan, olvasásnál pedig szellemképesen látok összeolvadnak a betűk. Érzem is hogy bent van, főleg ha le,fel vagy oldalra nézek, de ha egyenesen előre akkor is érzem de nem annyira. Ha bent van akkor csúnyán vérbe is vannak a szemeim. (közelre jól látok szemüveg és lencse nélkül is) Ezek mitől lehetnek? Még meg kell szoknom, nem bírja a szemem a lencsét vagy nem jól mérték be, vagy mindenkinél így volt az első alkalommal?
2012. márc. 30. 22:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
Lehet, hogy meg kell szoknod még. Amúgy nincs véletlenül fordítva betéve?
2012. márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha nem látsz jól, nem jó a lencse dioptriája vagy egyéb paramétere.

Ha véres a szemed, akkor vagy nem jó a lencse (minősége) vagy nem bírja a szemed, vagy rosszul rakod be (sokáig gyötröd a szemed), vagy nem elég tiszta kézzel csinálod.

Egy biztos: amit leírtál, nem normális, és így nem is szabad hordanod, mert károsodhat a szemed.

2012. márc. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Fordítva biztos nincs mert megpróbáltam kifordítani is és úgy betenni, de még rosszabb volt és látom a szélén a peremet, úgyhogy nem azzal van a gond. És mindig jól megmosom a kezem, egy kicsit sokáig tart berakni, a bevérzés lehet ettől van,de míg bent vannak végig vérbe vannak majd ha kiveszem akkor szokott enyhülni!
2012. márc. 30. 22:43
 4/14 A kérdező kommentje:
Amúgy SAUFLON márkájú lencsét kaptam, erről van valakinek valamilyen tapasztalata?
2012. márc. 30. 23:05
 5/14 anonim válasza:
Nekem csak a lemosóm Sauflon, úgyhogy lencséről nem tudok mondani sokat, de ha már a márkanévről van szó, a lemosóval meg vagyok elégedve. Nem tudom.. szerintem szedd ki vagy menyj el minél hamarabb az orvoshoz. Nekem is rettenet piros volt az elején, mikor betettem, mert megkínoztam magam :D De az max fél óra után szerintem el kellene múljon...
2012. márc. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az első pár alkalommal (már nem emlékszem, hány nap volt), nekem is ilyesmi volt. Messzire jól láttam, közelre meg nagyon furcsa volt (olvasni tudtam, de kellemetlen volt). Aztán egyszercsak elmúlt, közelre nézve is ugyanolyan érzés, mintha nem is lenne rajtam kontaktlencse.


Ja, és közelre én is teljesen jól látok szemüveg/lencse nélkül.

2012. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a 6-os nagyon hasznos volt remélem nálam is így lesz és nem valami más a gond! :)
2012. márc. 31. 16:48
 8/14 anonim válasza:

Nálam is ez van most, 1-2napja hordok lencsét, közelre nagyon fura, kb minden ugyanez amit te tapasztaltál..

Betanításkor nekem is a végén vörös volt a szemem. Itthon már elég jól megy, szal nem lesz vörös, ha az is lesz elmúlik a szabad levegőn.


Bár azzal vagyok gondban, hogy mikor forgatom a szemem és utána pislogok akkor érzem hogy bent van, néha ha nagyon oldalra nézek vagy fel/le és utána pislogok szúr is egy kicsit, bár ez nem nagyon van.


A gond most az, hogy reggel nem mertem bent hagyni, nagyon korán kelek (fél6kor) heti 2x és ekkora iszonyat szárazak, álmosak a szemeim és ma reggel szúrt, azt hittem csak vmi alá ment, megtisztítottam, de nem múlt el... Ezzel mit tudnék kezdeni?

Mikor délelőtt, délután vagy azért később rakom be mint kora reggel akkor nincs gond, csak a fentebb említettek jönnek elő, amit te is írtál...


Tegnap mondjuk bicikliztem 1órát lencsében és eléggé égtek a szemeim, későn raktam fel a napszemüveget, azzal jobb volt azért.


Szemcsepp, vagy műkönny segít ezen, vagy mi legyen?!

2012. ápr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én visszamentem és azt mondták hogy ez természetes, meg kell szoknom! Az hogy érzed ha le/fel vagy oldalra nézel az attól lesz mert kiszárad a szemünk a lencsétől, én kaptam rá műkönnyet és segített, neked is azt ajánlom! Olvastam valahol hogy reggel nem szabad rögtön betenni, várjál vele 10-20 percet mielőtt beteszed hátha úgy jobb lesz! Remélem hamar hozzászokik a szemem mert olvasásnál nagyon zavaró még mindig pedig már egy hete használom!
2012. ápr. 3. 16:29
 10/14 anonim válasza:

Mármint mi után várjak 10-20percet? Felkelés után?

Felkelés után több mint 30perccel próbáltam berakni, de hagytam a francba aznap... majd próbálgatom holnap meg húsvétkor

Milyen szemcseppet vettél?

2012. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!