Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A 4,5-ös dioptria mennyire...

A 4,5-ös dioptria mennyire számít súlyosnak? Másnak is van ilyen gyenge szeme? A lyukacsos látáserősítő szemüveg ilyen fokú látásromlásnál mennyire használ?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém -6.5 és -7.5 dioptria. És vannak még rosszabbak is, nyilván. Nem tudom, mennyire használ az a szemüveg.
2012. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges ilyeneket venned. Nekem évek óta -5,25-ös dioptriám van mindkettőre. Ekkora látásromlásnál van aki megműtteti a szemét lézeresen, de nem jelent száz százalékos gyógyulást a jövőre nézve. Előfordulhat, hogy a műtét után néhány évvel újra szemüveget kell hordani az illetőnek.
2012. ápr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat. :) csak azért ijedtem meg, mert amikor meghatározták a dioptriát a nő húzta a száját, hogy ajjaj mégcsak a vizsgálat elején vagyunk, és majdnem 5-ös dioptriánál tartunk...azt hittem ez valami rettenetes nagy látásromlás, pedig eddigi éveim során simán elvoltam szemüveg, és kontaktlencse nélkül is...
2012. ápr. 5. 13:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem -4-es mind2 szemem.

Azt hallottam hogy -6-tól számít erős dioptriának.


Nem írtad hogy - vagy +.


A látás javításnak egy végleges módszere van, a lézeres szemműtét, de erre csak 18 év felett van lehetőség és nagyon drága. Nem is mindenkinek alkalmas a szeme a műtétre.

2012. ápr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ekkora a dioptriám de megműttettem és a műtét előtt a váróban volt egy lány akinek 10-es dioptriát műtöttek, úgyhogy ne aggódj a tied nem olyan vészes és bőven javítható, én csak ajánlom a műtétet ha van rá egyszer lehetőséged. Nem kis összeg valóban, de utána nagyon jó döntésnek fogod tartani.

A lyukacsos szemüveg nekem nem használt semmit, de lehet nálad beválik, bár szerintem csak parasztvakítás.

2012. ápr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Nem írtad le mennyi idős vagy, pedig érdekes lenne. Én speciel idén leszek 33 éves, és ha emlékeim nem csalnak 10 éves korom óta hordok szemüveget. Jelenlegi dioptriámat 18 éves korom óta viselem. Szóval elképzelhető, hogy nálad is a serdülőkor kezdete óta romlik folyamatosan a szemed.
2012. ápr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát figyu, én kiskoromban 6-ossal indítottam, most meg 2 egyész valamennyi meg 1,75
2012. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 5-ös szemüvegem van. 29N
2012. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!